Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Aleš Háma vyráží V karavanu po Česku: Pořad obchází skandál kvůli Gondíkovi

Zdroj: archiv ČT/Mikuláš Křepelka
+ Další 3 fotografie
KONFLIKT
Nová šestidílná série ČT V karavanu po Česku, v níž republiku křižuje moderátor Aleš Háma (47), doprovází skandál. Původně byl totiž autorem pořadu a jeho průvodcem Dalibor Gondík (50), kterému se nelíbilo, že jeho kamarád vzal práci místo něj, aniž by se ho zeptal. Jak to pánové mezi sebou zvládli?

Dalibor Gondík zažil zklamání

Nový cestopisný cyklus České televize V karavanu po Česku má ukázat život za volantem karavanu, ale hlavně krásy republiky a letní pohodu, kterou Aleš Háma se štábem prožili o minulých prázdninách.

Původně ale stejná stanice odvysílala sérii V karavanu po Slovensku s Daliborem Gondíkem. Když se dozvěděl, že práci místo něj získal jeho dlouholetý kamarád, podle zpráv ze zákulisí to mezi nimi vůbec nebylo dobré. Původní hvězda pořadu prý byla těžce zklamaná.

Aleš Háma věří v usmíření

„Taky bych naštvaný, kdybych pro Českou televizi vymyslel námět a pak by ten pořad dělal někdo jiný. Na druhou stranu mně se taky stalo, že jsem nadaboval celý animák a pak jsem přišel do kina s celou rodinou a taky to daboval někdo úplně cizí. Je to blbé, ale je to součást této práce. Já na to neměl vůbec žádný vliv,“ řekl eXtra.cz před startem nové série pořadu Háma. Podle našich zpráv ale Gondíka především mrzelo to, že k němu přítel nepřišel a nezeptal se ho.

„S Daliborem spolu dál komunikujeme, kdykoli mu můžu zavolat. Nepřátelství tam není, jsme rozumní lidé,“ myslí si Háma. Sám Dalibor Gondík se ale k tématu nechtěl vracet, nicméně faktem je, že opustil i dlouholetou společnou kapelu Hamleti.

První den natáčení a hned problém

Na natáčení druhé řady, které bylo náročné (i třináct hodin denně) a Háma ho zvládl jen díky bezvadnému štábu a krásné přírodě, vzpomíná rád.

„Ale hned první den natáčení, kdy jsem karavan řídil z Prahy směr Karlovy Vary, jsme měli problém na Křivoklátsku. V pořadu uvidíte krásné průjezdy krajinou. Jsou to třeba třívteřinové záběry, ale já je musel jet šestkrát nebo sedmkrát. A tak jsem se pokaždé potřeboval otočit, ale předtím nás stihla poměrně velká průtrž mračen. A jak bylo mokro, hned jsem s karavanem zapadl. Opravdu hned první den,“ kroutí hlavou při vzpomínce Aleš.

„Zjistili jsme, že nám samozřejmě chybí lano. Asi po hodině nám naštěstí konečně někdo zastavil, byla to oktávka s hrozně hodnou rodinou. Ta nám lano půjčila, na oplátku jsem se s nimi vyfotil,“ zavzpomínal moderátor a herec natáčení V karavanu po Česku (ČT2, čtvrtek, 21:00).

Související články

Další články