Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Aleš Háma slaví 50: Umřela mu máma a on si dělá srandičky, popisoval temné období

Nechyběl ani Aleš Háma.
Zdroj: Herminapress
+ Dalších 6 fotografií
smrt

V dubnu to byly tři roky, co se Aleš Háma, který slaví padesátiny, musel vyrovnat se ztrátou své maminky Drahomíry Hámové. Ta se dožila 73 let. Smrt maminky přišla náhle a pro něj to byla obrovská rána. Velmi citlivé téma otevřel v rozhovoru pro Blesk, kde promluvil o tom, jaké to bylo jít bavit lidi i přes velký smutek. 

Některé rány nezahojí ani čas. To platí zejména při ztrátě někoho blízkého. Aleš Háma, který 6. května slaví padesátiny bez ní, o tom ví své, a na maminku vzpomíná i na svém Instagramu. V duši měl smutek, přesto musel jít bavit diváky a dělat, že se nic neděje. V rozhovoru pro Blesk promluvil o detailech, jak tyto chvíle prožíval.

„Před třemi roky, v covidovém období, mi umřela máma. Bylo to pro nás pro všechny strašně těžký, to ona nás vychovala k muzice, za hodně jí vděčíme. No a najednou prostě máte dva dny do pohřbu a musíte jít zvesela moderovat Tvář,“ vysvětluje moderátor v rozhovoru.

Umřela mu máma a on si dělá srandičky

Smutek zamaskoval všeuměl Aleš Háma skvěle. Většina by ani nepoznala, čím si zrovna prochází. Bohužel mu v tíživé situaci nezbývalo nic jiného než zachovat svou bavičskou tvář. „Prostě to v sobě musíte nějak zpracovat a jít. No, a pak jdete ven na cigáro a tam vám to zase skočí, je vám smutno, teče vám slza. Tak ji utřete a vejdete zase zpátky do toho baráku,“ popisuje svůj stav.

​Tvář zachoval perfektně, o tom není pochyb. I to ale vyvolalo všelijaké reakce. „Dokonce to bylo zralý na výčitky typu: Ty vole, tak jemu umřela máma a on si tam dělá takovýhle srandičky?“ popisoval reakce okolí. Sám ale přiznává, že jeho známá a vždy veselá tvář je zavazující a rozhodně by nechtěl působit jako protivný a arogantní debil.

Všestranný Aleš Háma

Aleš se nikdy nespecializoval jen na jedno umělecké odvětví. "Já to mám tak, že to, co přijde, dělám rád. Nevybírám si, beru to, co přijde, a mám velké štěstí v životě. Mám mnoho hezkých příležitostí a můžu si je užívat," vyjádřil se ohledně svých aktivit pro eXtra.cz. Rozhovor s Älešem najdete ve vloženém videu.

 Z Aleše stále srší energie a je ve skvělé formě. Co za tím stojí? "Pro mě je důležitá chůze. Každý den se snažím ujít aspoň šest kilometrů. Potom jdu ještě do divadla nebo pracuju na zahradě. Vždy si říkám, že kdyby lidi, co šlapou v posilovně na rotopedu, vytvářeli elektřinu, to by bylo boží," řekl nám Háma.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy