Už podruhé dnes Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval vládu v čele s Andrejem Babišem. Jen s malými kosmetickými úpravami v jejím složení.

Na postu ministryně financí má opět stanout Alena Schillerová z hnutí ANO. Svým zkušeným okem ji v rovině společenského vystupování i oblékání zhodnotila naše módní kritička Alena Šafratová. Ta svou obratnost v této oblasti prokazuje nejenom vedením slavné Školy stylu.

„Paní ministryně má ode mě velké plus za to, že si dává záležet nejen na svém profesním vystupování, ale i na prezentaci ve společenské rovině. A samozřejmě za to, že pro tak důležitou událost zvolila šaty od české značky a ne z obchodních řetězců,“ je přesvědčená Šafratová.

„Naopak velké mínus za to, že se nechala přemluvit k saténu, který je pro postavu s výraznými ženskými prvky vskutku vražedný materiál (nejenže se lepí na tělo, ale je v něm vidět každé kilo navíc, každý nevzhledný záhyb na těle). Výstřih by měl být ve tvaru užšího véčka a pásek, který se plandá někde pod břichem, místo aby byl tam, kde má, lichotivou službu také neudělal. Jestli paní ministryně chtěla na společných fotografiích strhnout veškerou pozornost, tak v téhle zářivé modré se jí to povedlo dokonale,“ uzavřela.

Schillerová před Šafratovou obstála, na vyjádření důvěry Poslaneckou sněmovnou nové vládě to ale asi stačit nebude.