Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Alenka v říši angličtiny: Když na Schillerovou promluvili v tomto jazyce, vzala nohy na ramena

+ Dalších 7 fotografií
Před nedávnem se objevila na internetu informace, že ministryně financí Alena Schillerová neovládá anglický jazyk. Ministryně obvinila Hospodářské noviny ze lži. Reportéři ze CNN Prima News se to rozhodli ověřit. A co se stalo, když reportérka promluvila anglicky? Schillerová vzala nohy na ramena a zmizela neočekávanou rychlostí.

Podle Hospodářských novin neumí ministryně financí Alena Schillerová hovořit anglicky a proto se neúčastní videokonferencí ministrů financí z EU Schillerová ovšem toto tvrzení popírá a na sociální síti to označila za obyčejnou lež.

Útěk od rozhovoru

V příspěvku pak Schillerová komentovala, že pravidelně jezdí na zasedání Euroskupiny a Rady Ecofin, kde jsou její vystoupení zásadně v angličtině. Jak sama napsala, tlumočníka tedy nepotřebuje.

CNN Prima News se rozhodla, že dá ministryni prostor, aby svoji znalost anglického jazyka obhájila. Reportéři s ministryní měli dělat rozhovor ve vstupní hale na ministerstvu financí. Když ministryně na smluvené místo dorazila, před začátkem řekla, že je na interview připravená. Ovšem ihned poté, co reportérka položila ministryni otázku v angličtině, Schillerová se dala na úprk a moderátorku nenechala ani domluvit.

"Reakce paní ministryně byla odmítavá, protože to zřejmě považovala za nedůstojnou provokaci, což samozřejmě je," hájil ministryni její tiskový mluvčí Michal Žurovec.

Podívejte se video, ve kterém je perfektně zachycený komický útěk ministryně financí Aleny Schillerové. Ve fotogalerii pak naleznete, co přesně si Schillerová vyvěsila na sociální síť a jaké dala později vysvětlení. K angličtině Schillerové se vyjádřil i známý youtuber Kovy. Co napsal taktéž naleznete v galerii. Co si o jejím útěku a znalosti angličtiny myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy