Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Alena Schillerová rozhazuje ze státní kasy za kancelář: Parkety za 160 tisíc, lampy za 140

Alena Schillerová rozhazuje ze státní kasy za kancelář: Parkety za 160 tisíc, lampy za 140
Zdroj: Twitter Aleny Schillerové
rekonstrukce
Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (56) umí utrácet. V době, kdy střídala v kanceláři coby nová ministryně financí Andreje Babiše (65), nechala si nákladně zrekonstruovat jeho bývalou kancelář tak, aby jí vyhovovala. Upozornil na to časopis Neovlivní.cz.

V době, kdy současná ministryně financí a vicepremiérka Alena Schillerová střídala Andreje Babiše (65), si nechala nákladně zrekonstruovat jeho kancelář v Letenské ulici. A rozhodně nešlo o levnou záležitost.

„Kanceláře přitom nebyly nijak zanedbané. Předchozím ministrem byl Andrej Babiš, který žádné úpravy nevyžadoval,“ tvrdí Neovlivní.cz. Po rekonstrukci si vyžádal smlouvy a faktury Nadační fond proti korupci.

Ministryně si nechala například na míru upravit vlněný koberec za 33 tisíc. „Jedná se o dodání a pokládku upraveného koberce na požadovaný tvar včetně obšití dle návrhu interiérového architekta,“ stojí v dokumentech. Další nákladnou položkou bylo přebroušení parket za 160 tisíc korun nebo osvětlení za 140 tisíc korun.

Schillerová to tento týden schytala za svou angličtinu, o které tvrdila, že jí vládne levou zadní, pak ze sebe ale nevypravila ani větu a před reportérkou utekla.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy