Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Alena Schillerová obrátila: Jasně, neumím anglicky, jako když bičem mrská

Alena Schillerová
Zdroj: reprofoto iVysílání ČT
+ Dalších 7 fotografií
obrat
Ministryně financí Alena Schillerová (nestr. za ANO) dostala ve čtvrtek příležitost dokázat, že umí anglicky. Místo toho ale utekla. Sama přitom tvrdila, že jazyk ovládá. Později na Twitteru obrátila a přiznala, že anglicky "jak když bičem mrská" bohužel nemluví.

Když vyšlo najevo, že Schillerová chyběla na videokonferencích s dalšími ministry z Evropské unie, spojovala se její absence s nízkou úrovní angličtiny. "Obyčejná lež," reagovala tento týden ministryně s tím, že místo na jednání o miliardách na odstranění dopadů koronaviru musela sedět ve Sněmovně.

Ve čtvrtek chtěla reportérka CNN Prima News znalosti angličtiny ministryně financí ověřit. Neúspěšně, Schillerová utekla.

"Nejdřív mě z angličtiny zkoušela ČT. Hnali se za mnou s kamerou z Malostranského náměstí až na MF. Na úřadu na mě už čekala redaktorka Primy, která v žádosti o rozhovor o angličtině neuvedla ani slovo. Nebudu lhát, v ten moment toho na mě bylo moc. A odešla jsem. Možná chyba," okomentovala pak svůj úprk Schillerová.

Tvrdě makám

Prý na sobě ale tvrdě maká. "Jasně, v angličtině nejsem nejlepší na světě. Taky jsem o sobě nikdy netvrdila, že mluvím anglicky, jak když bičem mrská. Koneckonců před rokem 89 jsme museli povinně biflovat jiné jazyky. Proto na sobě velmi tvrdě pracuji a poctivě se doučuji," pokračovala.

"I díky tomu a svému skvělému týmu zvládám náročnou práci ministryně financí nejen doma, ale i v Bruselu," uzavřela správkyně státní kasy.

Některé kritické hlasy na sociálních sítích upozorňovaly, že od sametové revoluce uplynulo 30 let, takže na sobě mohla Schillerová "tvrdě makat" už dávno...

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy