Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Alena Schillerová o důchodech: Od ledna by se měly zvýšit o zhruba 800 korun

Alena Schillerová o důchodech: Od ledna by se měly zvýšit o zhruba 800 korun
Zdroj: Twitter Aleny Schillerové
+ Další 4 fotografie
důchody
V České republice by se důchody měly od ledna zvýšit o zhruba 800 korun. Celkově by byl průměr 15 270 korun. Vyplývá to z vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové a také z vyjádření ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové pro Českou televizi. Ministryně financí prý nepočítá s vyšším růstem důchodů na příští rok a poukazuje na dopady epidemie koronaviru. Upozornil na to web iDnes.

Letošní rok se důchody průměrně zvýšily zhruba o 900 korun, což je o 151 korun nad zákonem stanovenou valorizaci. Průměrný důchod byl letos v březnu 14 397 podle České televize Zvyšuje ho i to, že do penze odchází lidé, kteří mají nárok na více peněz.

Už v polovině února, než u nás propukla epidemie nového koronaviru, zástupci ČSSD i premiér Andrej Babiš podporovali růst důchodů nad rámec zákona. "Nebudu hrát žádné závody, protože zde máme velmi složitou krizovou situaci," uvedla ministryně financí.

Průměrný důchod přes 15 tisíc

Důchody se dle zákona zvyšují o inflaci a polovinu růstu reálných mezd. "Valorizace bude přes 800 korun podle odhadů, které máme," uvedla Alena Schillerová "Počítám s tím, že dodržíme svůj slib. Tedy, že v roce 2021 budou důchody 15 tisíc korun," dodala k důchodům. "Podle těchto propočtů by průměrný důchod měl být od 1. ledna příštího roku 15 270 korun," vysvětlila Jana Maláčová

Nárůst průměrného důchodu o zhruba 800 korun by byl nižší než v předchozích dvou letech. Avšak byl by dosud třetí nejvyšší. Definitivně o jeho výši vláda rozhodne až na podzim.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy