Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Alena Schillerová: Lidé mi posílají oplzlé fotky, nejdřív jsem myslela, že jde o kapra

Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Rodina

Alena Schillerová téměř jistě skončí v čele ministerstva financí, rozhodně ale nemusí smutnit, protože jí připadne další výrazný post. Nahradila totiž Jaroslava Faltýnka ve funkci předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO. Redakce eXtra.cz přináší rozhovor s jednou z nejvýraznějších žen české politiky. Schillerová se rozpovídala jak o rodině, tak třeba o tom, kolik dá měsíčně za kadeřníka nebo jaké zprávy jí posílají "fanoušci". 

Manžela jste poznala ve svých šestnácti, vdávala jste se jako osmnáctiletá, příští rok v srpnu oslavíte čtyřicáté výročí svatby. Jak byste popsala vaše manželství?

Své manželství bych popsala jako stabilní, je to takový přístav jistoty. Máme dvě vnoučata, to nás hodně spojuje. Můj manžel je navíc hodně tolerantní člověk, protože jinak by mi nedovolil věnovat se politice. Za to jsem ráda, protože vnímám svou práci jako veřejnou službu a budu ji mít vždy na prvním místě.

Hádáte se?

Vůbec, já nejsem hádavý typ. Když jsem naštvaná, což se stává málokdy, začnu spíš hlas ztlumovat. Navíc jsem doma hrozně málo, takže ani nemáme čas se hádat. Už několik let jsem převážně v Praze, zatímco manžel žije v Brně, což je pro náš vztah možná dobře.

Coby chráněná osoba jste neustále pod dohledem. Jak se žije s ochrankou v zádech?

Je to něco, na co si musíte zvyknout. Bezesporu je to zásah do soukromí, s těmi lidmi si musíte sednout, protože jsem s nimi přece jen víc než s vlastním manželem. Takže ne všichni vydrželi. Máme ale domluvená nějaká pravidla a je to v klidu.

Zažila jste nějaké útoky na vaši osobu, ať už verbální nebo fyzické?

Setkávám se s nimi, ale jsem v politice tak dlouho, že už si to tolik neberu. Vadí mi, když třeba urážejí mou zemřelou matku. Na druhou stranu se mi ale dostává i obrovské podpory od lidí, za což jsem vděčná.

Ovlivňuje fakt, že jste v politice, nějakým způsobem vaše děti?

Minimálně, snažím se, aby to na ně nedoléhalo. Žijí v Brně, takže jsou od toho humbuku relativně daleko, ale samozřejmě si občas o mně přečtou něco nepěkného. To jim pak říkám, že jsem to pořád já, a snažíme se to neřešit. Když už se potkáme, což bohužel není často, a velmi mě to mrzí kvůli vnoučatům, pak řešíme běžné rodinné věci. Politiku neprobíráme.

Den před ničivým tornádem na Moravě se vám narodil vnuk Jaroušek. Porod prý nebyl úplně bez komplikací. Měla jste strach?

Měla jsem strach. Celé těhotenství bylo v pořádku, ale pak se najednou ten porod zastavil, lékaři se radili a Jaroušek musel přijít na svět císařským řezem. Nakonec vše dobře dopadlo a je v pořádku. Roste nám z něj krásný klučík.

Teď trochu odbočíme, ale nemohu se nezeptat na vaše pověstné šaty. Každý den nosíte jiné a vypadá to, že máte nekonečné zásoby. Máte spočítané, kolik jich vlastníte?

Nedokážu říct, kolik jich mám, je to určitě několik skříní, ale nedávám do toho zase tolik peněz. Mám tam pár módních kousků od jedné známé české návrhářky, které mám moc ráda, ale také mám radost, když seženu šaty "za levno".

Hodně dbáte na prezentaci na Instagramu a kladete důraz na to, abyste byla vždy dobře sladěná. Kdo je váš dvorní stylista?

Roušky mi šije jedna česká firma, se kterou jsem se náhodou seznámila během pandemie. Jednou jsem si koupila jejich ústenku a vyfotila se s ní. Oni si toho všimli a nabídli mi, že mi je budou dodávat, za což jsem moc ráda. S oblečením mi pak pomáhá jedna stylistka, se kterou se radím, ale já jsem taková, že si jdu koupit šaty sama. Je to taková kombinace.

Během lockdownu se hodně řešil váš účes. Máte osobního kadeřníka? Jak často k němu chodíte a kolik vás měsíčně stojí peněz?

Chodím do svého oblíbeného kadeřnictví v Praze. Za foukanou platím 800, to chodím tak dvakrát, někdy třikrát týdně. Na barvu jdu jednou za měsíc, to tam nechám dva tisíce. Měsíčně je to dohromady přes jedenáct tisíc. Ale zase nepiju, nekouřím, takže si mohu dovolit investovat do kadeřníka.

Spravujete si sociální sítě sama?

Ano, sice mě občas vyfotí fotograf, nicméně mi nedělá problém si pořídit snímek na mobil.

V jednom z rozhovorů jste přiznala, že na Instagramu dostáváte hanbaté zprávy. Je to časté?

Časté to není, ale občas mi muži pošlou ironicky řečeno zajímavé fotky, které vždy okamžitě smažu. Někdy to má gradaci, to pak ty účty zablokuji.

Jak jste reagovala, když se vám ve zprávách poprvé objevila fotka pánského přirození?

Byla jsem z toho hodně překvapená. Stalo se to někdy před třemi roky na Vánoce. Vidím hůř na blízko, takže jsem si říkala, že to bude nějaký kapr. Když jsem si vzala brýle, byla jsem zděšená, že se o kapra ani zdaleka nejedná. Teď už vím, že některé zprávy si nemůžu zobrazovat.


Související články

Další články