Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Alena Schillerová chce ulevit fyzickým osobám: Daňová přiznání mohou podat až za tři měsíce

Alenu Schillerovou někteří milují, jiní nenávidí. Ministryní financí je už dlouho.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Úhrada daně
Ministryně financí Alena Schillerová (55) uvedla, že daňové přiznání může počkat. Chystá se totiž posunout termín pro odevzdání přiznání u daně z příjmu až o tři měsíce. Znamená to tedy, že fyzické osoby se pro tuto chvíli o daňové přiznání nejspíš nebudou muset starat, posune se i termín úhrady daně dobrým podnikatelům.

Ministerstvo financí už zvažovalo, že by se termín pro odevzdání daňového přiznání u daně z příjmu odložil. Ministryně Alena Schillerová se tak chystá čas pro odevzdání prodloužit až o tři měsíce. Stejně tak se posune termín i pro úhradu daně.

Koronavirus: Důležité kontakty

Infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, je k dispozici nonstop, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

https://www.mzcr.cz/

Prodloužení až o tři měsíce

Fyzické osoby a drobní podnikatelé se tak v tuto krušnou dobu nejspíš nebudou muset o daňové přiznání ani o úhradu starat. Normálně se totiž daňové přiznání podává do 1. dubna, kvůli koronaviru však letos vláda udělala výjimku.

Opatření

V úterý podnikla Bezpečnostní rada státu i další kroky, například zavedla dvě mimořádná opatření. Jedno z nich je, že akce, kterých se účastní více než sto lidí, jsou zakázány. V druhém je dané, že je zakázána osobní přítomnost studentů na školách, ať už základních, středních nebo vysokých. Fungovat mohou jen mateřské školy.

Celou situaci sledujeme online, podívejte se zde.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy