Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Alena Schillerová bydlí v luxusním bytě u Pařížské: Život na vysoké noze prý platí stát

Alena Schillerová bydlí v luxusním bytě u Pařížské: Život na vysoké noze prý platí stát
Zdroj: reprofoto ČT, Google StreetView
+ Další 3 fotografie
bydlení
Ministryně financí Alena Schillerová (nestr. za ANO) žije na vysoké noze. Podle zjištění portálu Neovlivni.cz přitom za luxusní byt u Pařížské ulice v Praze neplatí ani korunu. Účty za její bydlení jdou prý ze státní kasy. Před dvěma lety přitom po kritice opustila dotovaný státní byt, kde platila alespoň část nájemného.

Ministryně financí Alena Schillerová pobírá plat 173 tisíc korun. Pražské bydlení si navzdory tomu rodačka z Brna neplatí sama!

Informoval o tom portál Neovlivni.cz. Schillerová si podle jeho zjištění užívá komfortu bytu v Salvátorské ulici, v těsné blízkosti Pařížské, která je nejdražší třídou v Česku. Že nájem platí stát, potvrdil mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Vilém Frček. Právě tento resort byt spravuje.

Schillerová prý neplatila ani za nové vybavení bytu. “Jako první se sháněla po odpovídajícím toaletním stolku, ten původní se jí nelíbil. Stoleček se jí nakonec také pořídil na státní útraty,” řekl zmíněnému webu anonymní zdroj.

Schillerová: Mám na to nárok

Šéfka resortu financí prý přes svůj tiskový odbor vzkázala, že na tohle všechno má nárok.

Těsně poté, co se do bytu v Salvátorské ulici nastěhovala, tam zasahovala cizinecká policie. Uklízely tam totiž ženy ze zahraničí bez potřebných povolení. Úklid měla řešit po nastěhování právě Schillerová.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy