Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Alena popsala příšerné jednání lékařů: Pacientka stížnost nepodala, říká ředitel nemocnice v Kadani

Ilustrační foto.
Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
koronavirus
V poslední době se koronavirus šíří stále rychleji. Lidé tak vidí příznaky i tam, kde téměř vůbec nejsou. Alenu W. trápily vysoké horečky a bolest levé strany zad. Z podezření na zánět ledvin se obrátila na lékaře. Ti ji osočili z nákazy koronavirem. K celé kauze nyní pro redakci eXtra.cz promluvil ředitel kadaňské nemocnice Petr Hossner.

"Pacientka má možnost obrátit se na Nemocnicí Kadaň, s.r.o., se stížností na poskytnutou léčbu, což se, pokud je mi známo, dosud nestalo. Pokud by tak učinila, tak by byla věc prošetřena a poskytnuta pacientce v reakci na výsledky šetření odpověď," vyjádřil se pro eXtra.cz ředitel Nemocnice Kadaň Petr Hossner v souvislosti s kauzou Aleny W. Ta si z kadaňské nemocnice odnesla otřesný zážitek, který šokoval řadu lidí. V pondělí začala mít bolesti v levém boku, které zasahovaly až do zad. Tehdy ještě netušila, že se její trápení za dva dny zhorší k nevydržení. Zimnice, bolesti kloubů a teplota 38,5 °C, která se jí během noci vyšplhala na téměř 40 °C, pro ni byla muka.

Lékaři se báli koronaviru

Aleně bylo více než jasné, že trpí akutním zánětem ledvin, se kterým se potýkala už v minulosti. To si ale nemyslela nemocnice, do které se vypravila. Tam si s ní údajně personál nebral žádné servítky. „Přijali nás na urgentním příjmu v Kadani. Jedna sestřička na chodbě nevybíravým způsobem vykřikla. ‚Vy jste ta s tím covidem? Tady nemůžete sedět. Běžte támhle do rohu.' To jsem se opravdu cítila super,“ vyprávěla Alena a dodala, že se jí lékaři ujali až po 45 minutách strávených na chodbě.

I přes Alenino opakování, že má bolesti ledvin, byli stále přesvědčeni, že má příznaky koronaviru. Žena tak podstoupila odběry krve, výtěry z nosu i krku. Možný zánět ledvin ale nevyšetřili a moč jí neodebrali. Ani léky, které by jí ulevily od bolesti, nedostala.

Poté, co dorazila Alena domů, se její stav zhoršil. Začala zvracet a teplota stále stoupala. „Dcera s přítelem šíleli a už se volala záchranka. Čekali jsme 35 minut, než někdo dorazil. Sanitka přijela z Chomutova. Odvezli mě zpět do Kadaně na urgentní příjem. Už dávno měli v systému, že mám negativní test na covid a ani mi nebyli schopni zavolat tak, jak slibovali,“ popsala Alena, které lékařka konečně udělala rozbor moči. „Paní doktorka okamžitě odebrala moč, v ní nález jako prase. Bílkovina, krev. Napsala mi antibiotika s tím, že zavolá na lůžkové, aby mě hospitalizovali,“ pokračovala Alena. Nakonec se ale musela opět vrátit domů. V nemocnici pro ni totiž nebylo místo.

Dočkala se záchrany

Další den ráno už Alenu odvezl přítel za její obvodní lékařkou. Ta ji poslala do nemocnice v Mostě, kde ji bez čekání přijali. „Okamžitě udělali sono a rovnou na lůžko. Úplně jiný přístup. Během dne jsem měla v žíle 5 lahví na bolest a antibiotika. Provedeno CT a samozřejmě zánět ledvin,“ napsala Alena, jež nechala kadaňské nemocnici drsný vzkaz na svých sociálních sítích: "Jaké je ponaučení? Panika před covidem zastiňuje všechny ostatní nemoci, které jsou tomu trochu podobné. Raději ji nebudeme léčit, nechceme ji v nemocnici, ona má covid. Tak, milá kadaňská nemocnice, jdi do p*dele."

Na nemocnici se ale mohla obrátit se stížností na lékaře. To ale doposud neudělala. "Bez ohledu na to jsem ale v reakci na uvedené informace ustanovil vyšetřovací odbornou komisi, která věc bezodkladně prověří a rovněž se bude zabývat i postupy na urgentním příjmu naší nemocnice celkově, a to i z důvodu, že chci zachovat vysokou míru profesionality zaměstnanců Nemocnice Kadaň, s.r.o., jejichž práce si i v této obtížné době pandemie COVID-19 velmi vážím," ukončil Hossner.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy