Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Aleca Baldwina čeká právní noční můra: Podle expertů porušil zásadní pravidlo

Herec Alec Baldwin.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
vyšetřování

Herec Alec Baldwin (63), jenž nešťastnou náhodou zastřelil během natáčení filmu Rust kameramanku a postřelil režiséra, by dle odborníků nikdy neměl mířit na jiného člověka, a to ani v momentě, kdy si usmyslí, že je to bezpečné, řekli deníku The New York Post hollywoodští odborníci na bezpečnost. Herce Aleca Baldwina nyní dle právních expertů čeká opravdu náročné období včetně možného obvinění z trestného činu.

"Ať už je zbraň nabitá, nebo ne, nikdy se nemíří na jiného člověka," uvedl pro deník The New York Post hollywoodský expert na střelné zbraně Bryan Carpenter ze společnosti Dark Thirty Film Services k tématu herce Aleca Baldwina, jenž během natáčení omylem zastřelil kameramanku Halynu Hutchins a zranil režiséra Joela Souzu.

Právě kvůli bezpečnostním důvodům a předejití možných tragédií se se všemi ostrými střelnými zbraněmi používanými během filmových produkcí obvykle míří na atrapu, nikoli na herce nebo štáb, říká Carpenter. "Když nejsou zbraně nabité, chovejte se k nim, jako by byly."

Za zbraň, jež způsobila tragédii, nesou odpovědnost dle odborníků hlavní zbrojířka, ale také asistent režie, který měl zbraň před Baldwinem a ujistil členy štábu, ale také herce, že je zbraň bezpečná.
Přesto může herec čelit vážným právním problémům včetně zabití z nedbalosti, uvedl advokát Joseph Costa. "Jako výkonný producent můžete být trestně stíhán. Je to obdoba řízení pod vlivem alkoholu, což znamená, že někdo nemusí mít v úmyslu způsobit velkou škodu, ale způsobí ji," vysvětlil.

Dle bývalého filmaře, jenž byl členem amerického národního střeleckého týmu, nese tu největší vinu sám Alec Baldwin. "Alec Baldwin nese odpovědnost na všech úrovních. Vypadá to pro něj velmi špatně. Kapitán Titaniku měl alespoň tolik rozumu, že šel ke dnu s lodí," řekl Lake, který si nedokáže vysvětlit, proč byl vůbec na place ostrý náboj.

"Nenapadá mě žádný důvod, proč by se kdekoli na place měl nacházet ostrý náboj. Obecně jsou na filmových scénách zakázány. Neexistuje žádné vysvětlení, které by mě napadlo," řekl.
Pro Baldwina to bude právní noční můra
Dle právničky a bývalé státní federální prokurátorky Erlindy Johns může herci hrozit trestní odpovědnost za neúmyslné zabití. "Jediné, co musí stát prokázat, je, že se účastnil zákonného, ale nebezpečného jednání a nejednal s náležitou opatrností. To je to, co musí stát prokázat pro neúmyslné zabití, což je trestný čin čtvrtého stupně s maximální sazbou až 18 měsíců vězení," vysvětlila právnička, podle které měl zbraň někdo náležitě zkontrolovat.

Herce Aleca Baldwina teď čeká velmi náročné období. "Nemyslím si, že z toho bude něco tak hrozného jako obvinění z vraždy, ale pro Baldwina to bude právní noční můra," uvedla obhájkyně Denise Bohdan.


Související články

Další články