Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Alec Baldwin stiskl spoušť, tvrdí FBI. Zároveň čelí kritice kvůli zesnulé Anne Heche

Herec Alec Baldwin.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
herec

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) dospěl k závěru, že herec Alec Baldwin musel stisknout spoušť zbraně, která loni při natáčení filmu Rust zabila kameramanku Halynu Hutchins, informuje web ABC News.

Baldwin Halynu zastřelil omylem při natáčení westernu v Novém Mexiku loni v říjnu. V prosincovém rozhovoru s televizí ABC ovšem trval na tom, že spoušť nezmáčkl. "Spoušť nebyla stisknuta," uvedl. "Já jsem spoušť nestiskl," dodal. Herec předpokládal, že ve zbrani není ostrý náboj. Při neštěstí byl zraněn i režisér Joel Souza.

Testy náhodného výstřelu podle zprávy FBI prokázaly, že střelná zbraň použitá při výstřelu - revolver Colt ráže 45 Long Colt - "nemohla vystřelit bez stisknutí spouště".

Smrt byla nehoda

Forenzní zpráva je součástí trestního vyšetřování střelby v místě natáčení. Úřad šerifa okresu Santa Fe, který vede vyšetřování, obdržel tuto zprávu a další dokumenty FBI týkající se střelby na začátku srpna, uvedl úřad šerifa.

Dokumenty přezkoumal Úřad policejního lékařského vyšetřovatele v Novém Mexiku, který smrt Hutchinsové klasifikoval jako nehodu, vyplývá z pitevní zprávy, kterou získala stanice ABC News.

"Příčinou smrti bylo střelné poranění hrudníku. Přezkoumání dostupných zpráv orgánů činných v trestním řízení neprokázalo, že by střelná zbraň byla na místě záměrně nabita ostrými náboji," uvedla zpráva. "Na základě všech dostupných informací, včetně absence zjevného úmyslu způsobit zranění nebo smrt, lze způsob smrti nejlépe klasifikovat jako nehodu," dodala zpráva.

Místní okresní prokurátor zatím v případu nerozhodl o vznesení obvinění. Detektivové v rámci vyšetřování čekají na výpisy Baldwinových telefonních hovorů, uvedl ve čtvrtek úřad šerifa.

Zastal se zemřelé herečky Heche

Baldwin způsobil v posledních dnech poprask ještě jinou událostí. Po smrti herečky Anne Heche ve videu na Instagramu uvedl, že je smutný z její smrti, a pokračoval ve vyprávění o svých zážitcích s ní. Nazval ji „kamarádkou“, se kterou prožil některá ze svých nejlepších dobrodružství, a pak vyjmenoval některá z jejích děl, včetně napínavé komedie a broadwayské hry.

Dále hovořil o úmrtích způsobených drogami a alkoholem a řekl, že mnoho lidí zemřelo na „předávkování drogami a opioidy“, a zároveň poznamenal, že to je hrozný způsob, jak odejít. To vzbudilo kritiku na sociálních sítích kvůli tomu, že údajně opomenul ty, které herečka poškodila kvůli jejímu zneužívání drog a alkoholismu. Herec však následně zdůraznil, že si byl dobře vědom toho, že Heche mohla při své automobilové nehodě s sebou „tragicky vzít další lidi“.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy