Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Alec Baldwin po krk v problémech: Rodina zastřelené Halyny ho žaluje

Alec Baldwin
Zdroj: profimedia / koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Žaloba

Rodina kameramanky, kterou americký herec Alec Baldwin (63) loni v říjnu omylem zastřelil během natáčení filmu Rust, žaluje herce a produkční tým za neúmyslné zabití. Při střelbě byla porušena řada bezpečnostních opatření, uvedl na tiskové konferenci v Los Angeles právník Brian Panish, který zastupuje manžela a syna zesnulé Halyny Hutchinsové (†42). Pozůstalí žádají také finanční odškodnění, napsaly světové agentury.

„Lehkomyslné jednání a úsporná opatření“ herce Aleca Baldwina a producentů filmu „vedly ke smrti Halyny Hutchinsové“, uvedl podle ČTK Panish. Produkce podle něj porušila "nejméně 15 pravidel" natáčení. Advokát připravil video s animovanou rekonstrukcí střelby, v němž rovněž tvrdí, že Baldwin odmítl výcvik se zbraní, kterou při natáčení filmu používal.

Několik žalob už podali i další členové natáčecího štábu. Souběžně s nimi pokračuje také policejní vyšetřování. Rodina kameramanky na Baldwina podala žalobu. Jen pár dní po tragédii přitom paparazzi zachytili na snímcích Baldwina společně se synem Hutchinsové Androsem a manželem Mattem Hutchinsem. Společně si povídali, objímali se a vyjadřovali si vzájemně podporu. Nyní však zcela obrátili.

Baldwin tvrdí, že nezmáčkl spoušť

Incident se stal loni 21. října během natáčení westernu Rust na filmovém ranči v Santa Fe. Baldwin, který ve filmu hraje a produkuje ho, se zbraní manipuloval při zkoušce jedné scény. Kulka zabila kameramanku a režisérovi Joelu Souzovi stejná rána způsobila poranění ramene.

Baldwin v televizním rozhovoru na začátku prosince řekl, že sice držel zbraň, z níž vyletěl smrtící výstřel, odmítl však, že by zmáčkl spoušť. Vůbec prý ani netušil, že je ve zbrani ostrý náboj, a prohlásil, že za úmrtí kameramanky necítí zodpovědnost.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy