Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Alec Baldwin omylem zastřelil kameramanku Halynu (+42): První reakce hrůzou ochromeného herce

Alec Baldwin omylem zastřelil kameramanku Halynu.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Smrtelná nehoda

Herec Alec Baldwin (63) během natáčení nezávislého snímku Rust vystřelil z pistole a omylem zabil kameramanku Halynu Hutchins (†42) a postřelil režiséra Joela Souzu (48). Podle webu Variety byl již herec vyslýchán a před policejní stanicí se v slzách složil. Nikdo nebyl obviněn.

Strašlivá tragédie se stala ve čtvrtek 21. října během natáčení nezávislého snímku Rust. Snímek se natáčel na ranči Bonanza Creek, který se nachází jižně od města Santa Fe. Podle webu Variety omylem způsobil americký herec Alec Baldwin smrt dvaačtyřicetileté kameramanky Halyny Hutchins a postřelil ještě režiséra Joela Souzu. ​Ten byl sanitkou převezen do zdravotního centra Christus St. Vincent. Alec krátce před incidentem zrovna natáčel scény, kde měl střílet ze zbraně, ale podle zahraničních webů došlo k selhání vrtule se slepými náboji.

Ve čtvrtek večer vydala produkční společnost stojící za snímkem Rust prohlášení. „Celé herecké obsazení a štáb byly dnešní tragédií naprosto zdrceny a rodině Halyny i jejím blízkým posíláme nejhlubší soustrast,” uvedla. „Produkci filmu jsme na neurčitou dobu zastavili a plně spolupracujeme s vyšetřovateli policejního oddělení Santa Fe,” doplnila společnost.

V slzách se zhroutil

Při incidentu nebyl nikdo zatčen a nebyla ani vznesena žádná obvinění. Detektivové momentálně vyslýchají svědky a podle kanceláře šerifa je případ stále předmětem vyšetřování. Vyslýchán byl už i Alec Baldwin, který se podle informací v slzách zhroutil.

Děj snímku Rust, který napsal a režíroval postřelený Souza, se odehrává v Kansasu v 80. letech 19. století. Baldwin v něm ztvárnil proslulého psance, který se vydá na útěk se svým třináctiletým vnukem poté, co je teenager odsouzen za náhodnou vraždu místního muže a má být za to oběšen.

Podobných incidentů bylo více

Není to poprvé, co byl během natáčení filmu někdo zastřelen. V roce 1993 zemřel Brandon Lee (†28), syn hvězdy bojových umění Bruce Leea (†32), poté, co byl zasažen střelou ráže 0,44 při natáčení filmu The Crow. Puška měla vystřelit slepý náboj, ale nestalo se tak.

Související články

Další články