Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Albert přidá prodavačkám. Od ledna si polepší v průměru o čtyři procenta

Zdroj: Albert

Mzdy provozních zaměstnanců ve více než třech stovkách prodejen Albert narostou od 1. ledna 2022 v průměru o čtyři procenta. Navýšení se bude týkat tisícovek pokladních, prodavaček, skladníků či zelinářů. Ještě letos vyplatí Albert zaměstnancům z prodejen také mimořádnou odměnu ve výši 3 000 korun, oznámil obchodník.

Maloobchodník a jeden z největších soukromých zaměstnavatelů v Česku chce tímto způsobem poděkovat svým zaměstnancům. „Jsme rádi, že i v této složité době můžeme oznámit další vlnu navýšení mezd. Pokračujeme tak v naší nastolené cestě a jsem velmi rád, že Albert vnímají naši zaměstnanci ale také veřejnost jako stabilního a dobrého zaměstnavatele. Investice do mezd bude představovat náklady v řádu stovek milionů korun,“ řekl Michal Pavelka, senior viceprezident pro operativu a logistiku ve společnosti Albert Česká republika.


Navýšení mezd je také předmětem kolektivního vyjednávání se zástupci odborových organizací. „Jsme rádi, že naše plány v této oblasti dlouhodobě podporují,“ dodal Pavelka.

Albert takto zvyšuje mzdy již pošesté od roku 2016. Poslední přidání proběhlo ještě letos v lednu, kdy si provozní zaměstnanci prodejen polepšili v průměru o šest procent.

Související články

Další články