Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Albert má nové recyklační centrum, stálo 23 milionů korun

Albert má nové recyklační centrum, stálo 23 milionů korun
Zdroj: Albert
Recyklační centrum
Nové recyklační centrum vyrostlo u distribučního centra v Klecanech. Tam Albert ročně připraví k recyklaci až 6 000 tun obalů. Jde hlavně o plast a papír svezený z prodejen. Tento materiál vrací zpět k dalšímu využití. Díky novince navyšuje budoucí roční kapacitu recyklace o tisíce dalších tun.

Vytříděné obaly sváží Albert z prodejen již 15 let. V Klecanech ročně připraví k recyklaci až 6 000 tun obalů. Promění je v balíky, které prostřednictvím externí firmy recykluje a posílá k dalšímu využití. Jde zejména o takzvané PE folie a papír. Právě ten je nejvíce zastoupený, tvoří až 5 000 tun.

Ke svozu využívá Albert kamiony, které se vracejí po vyložení zboží z prodejen do distribučního centra. Ročně jich takto naplní přes dvě stovky.

Díky novému recyklačnímu centru navyšuje budoucí roční kapacitu o 6 000 tun pro další možné využití. Jeho kapacita tedy narostla na 12 tisíc tun. Další podobná zařízení využívá také v Olomouci a Březhradu u Hradce Králové.

„V Albertu bereme ochranu přírody i klimatu vážně. Dokazuje to i další investice do této oblasti. Vše, co děláme, ať už se jedná o logistiku, výběry zboží, jejich obalů či investice do přestaveb prodejen, vždy zohledňuje celkové snižování zátěže na životní prostředí, snižování energetické náročnosti, či uhlíkové stopy. S odpady nakládáme v souladu s normou ISO 14001 a nová investice do recyklačního centra nám umožní třídit a zpracovávat použité obalové materiály ještě efektivněji,“ vysvětluje Pavel Mikoška z Alberta. Novinka také pomůže k naplnění cílů nových zákonů z oblasti odpadů, které právě vstoupily v platnost.

Nové recyklační centrum obchodník postavil během loňského léta a podzimu. Rozšířil původní příjmovou plochu skladu na 1 250 metrů čtverečních, z toho nové centrum zabírá 700 metrů čtverečních. Přidal také další lis. „Původní manipulační plocha nám přestala vyhovovat. Chtěli jsme dovršit projekt příjmování obalů na distribuční centrum přes terminál,“ popisuje Martin Bouma z klecanského distribučního centra. V rámci projektu vznikla také nová denní místnost a toalety pro zaměstnance.

Kromě obalových materiálů sváží Albert z prodejen do distribučního centra v Klecanech také neprodané mléčné produkty, které jsou již nevhodné pro konzumaci či darování. Ty se následně proměňují v bioplynové stanici na tepelnou energii. Z vybraných prodejen se vrací také dřevo, které se pak dále využívá například k výrobě palet u odběratele.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy