Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Albánský vrah dvou českých turistů popsal, co po nich chtěl a proč je zastřelil

Sokol Mjacaj tvrdí, že zabíjet nechtěl, jen loupit.
Zdroj: oficiální zdroj / facebook.com
+ Další fotografie
Albánské noviny přinesly krátký rozhovor se Sokolem Mjacajem (20). Tento muž v albánských horách popravil dva české turisty. Proč musela Anička (†37) a Michal (†26) zemřít? Čtěte šokující rozhovor s brutálním vrahem.

Albánská policie zatkla vraha Aničky a Michala poměrně brzy. Za necelých 48 hodin po vraždě už seděl Sokol Mjacaj za mřížemi.

Bylo vidět, že místní kriminalisté pracovali opravdu rychle. Země, která se snaží na své přírodní krásy nalákat turisty z Evropy, si nemůže dovolit nechat běhat po svobodě vrahy. Albánci se nyní snaží vzbudit dojem, že šlo o jednorázový exces, že v zemi je jinak bezpečno.

Na magora s kalašnikovem prý můžeme narazit kdekoliv. Prý to byla jen tragická náhoda, vzkazují obyvatelé Albánie zbytku Evropy.

Albánským novinářům se podařilo se Sokolem získat rozhovor. Zřejmě podmázli nějakého hlídače a dostali se až k němu. Co jim trojnásobný vrah prozradil? Ano, trojnásobný. Před šesti lety totiž Sokol Mjacaj zabil třináctileté dítě – psali jsme ZDE.

Proč jsi zastřelil dva české turisty?

Nechtěl jsem je zabít, chtěl jsem jen to auto.

Jak jsi se dostal k turistům do auta?

Počkal jsem si na ně u vesnice Lotaj. Když jsem viděl jejich auto, vešel jsem do silnice se samopalem v ruce a donutil je zastavit. Nastoupil jsem, jel s nimi do vesnice Prekal a střelil je do hlavy.

Proč jsi je zastřelil, když jsi měl v plánu vzít jejich auto?

Nechtěl jsem je zabít, ale situace se vymkla kontrole. On se mi snažil sebrat samopal. Dvakrát jsem ho střelil do hlavy. Pak jsem střelil i tu dívku do hlavy. Potom jsem se odtamtud už jen snažil dostat pryč.

Kdo ti pomohl místo činu opustit?

Nikdo mi nepomáhal. Všechno jsem naplánoval sám. Část cesty jsem šel pěšky, část jel na motorce. Řídil muž, který mě neznal. Náhodou jsem ho viděl na ulici a donutil ho mě odvézt. Potom jsem ho nechal jet. V domě, kde jste mě našli, jsem strávil noc.

Související články

Další články