Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Alarmující zjištění: Stále více mladých dívek se opijí do bezvědomí. Proč?

Na opilé dívky není pěkný pohled.
Zdroj: Archiv

Krásná dívka v roztrhaném tričku a minišortkách leží na chodníku. Přestože venku mrzne, ona cítí příjemné teplo. Vypila příliš mnoho laciné whisky a teď pomalu upadá do kómatu…

Pokud si o víkendu vyrazíte na procházku nočním Liverpoolem, uvidíte podobných výjevů spoustu. Stovky vysokoškolských studentek už se nedokážou bavit jinak než u skleničky něčeho ostřejšího. Jenže po první skleničce následuje další… A pak další a další. Svodům démona alkoholu je těžké odolat.

V podstatě stejná situace panuje i v jiných univerzitních městech po celé Velké Británii. Proč ale mají tyto dobře vzdělané mladé ženy pocit, že opít se do bezvědomí je jediný způsob, jak se odreagovat a zapomenout na starosti všedních dnů? Co je nutí chovat se jako nejhorší fotbaloví hooligans? Jde snad o nějakou zvláštní neofeministickou představu rovnosti?

Odpovědět na tyto otázky není vůbec jednoduché. Samozřejmě bychom měli očekávat, že mladí lidé se budou chtít bavit – vždyť spousta z nich kvůli studiu na prestižní univerzitě poprvé opustila teplo rodinného krbu a je tedy jasné, že si svou nově nabytou svobodu hodlají patřičně užít. Ale pít se přece dá i rozumně.

Na vině tedy bude spíš takzvaný „stádový efekt“, který dokáže přimět i jinak inteligentní lidi k tomu, aby se chovali jako naprostí blázni. Ostatně, úplně stačí přečíst si něco o NekNomination – nebezpečné hře, jejíž účastníci svým přátelům přikazují vypít na ex určité množství vybraného alkoholu (často na různých neobvyklých místech) a nechat se u toho natočit na kameru či mobilní telefon. Toto šílenství, kterému mnoho jedinců propadlo právě díky své neschopnosti vzepřít se stádu, si v zahraničí vyžádalo již několik obětí – a je jen otázkou času, kdy kvůli němu zemře někdo další.

Související články

Další články