Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Alanis Morissette slaví 46: Novým albem bojuje s poporodní depresí

Alanis Morissette slaví 46: Novým albem bojuje s poporodní depresí
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
narozeniny
Kanadsko-americká zpěvačka, textařka, skladatelka a hudební producentka Alanis Morissette slaví 46. narozeniny. Nejvíce se proslavila svým hitem Ironic a ačkoliv dnes už není tak populární jako kdysi, stále se zpěvu věnuje a dokonce připravuje nové album. Práce na něm pro ni ale není lehká, musí se při ní totiž vypořádávat i s poporodní depresí.

V 90. letech ji málokdo neznal. Její hity, jako třeba Ironic, Head over feet, You learn nebo Hand in my pocket, lámaly hitparády. Přelomové pro ni bylo album Jagged Little Pill z roku 1995, které se stalo bestsellerem, prodalo se ho až 40 milionů kopií po celém světě a stalo se tak nejprodávanějším debutovým albem na světě.

Alanis Morissette nové album vydala naposledy před osmi lety. Ačkoliv se celou dobu zpěvu věnovala, větší přednost dávala rodině. Nyní se ale chce vrátit na výsluní, a proto letos vydá nové album, kde se dokonce bude vyzpívávat i z poporodní deprese.

Zpěvačka se o poporodních depresích poprvé rozhodla promluvit ve svém podcastu Conversation With Alanis Morrisette, kde fanouškům oznámila i to, že právě o tomto tématu bude jedna z písní na jejím novém albu.

Píseň se jmenuje Diagnosis a Alanis v ní zpívá o tom, že je jí jedno, kdo co říká. „Nevzpomínám si, kde věta začínala, když ji chci dokončit, všichni jste frustrovaní a lidé kolem mě se mi snaží pomáhat,“ stojí v písni.

Poporodní deprese

Poporodní deprese se projevuje neustálým smutkem a pláčem, úzkostnými pocity, naštváním, děsivými myšlenkami, nespavostí či naopak příliš velkou únavou. Alanis je matkou tří dětí, a proto není divu, že se rozhodla s depresí bojovat tak, jak nejlépe umí - zpěvem.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy