Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Alan Rickman by slavil 74. narozeniny: Tady je 10 jeho nejlepších rolí

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Vzpomínka
Alan Rickman zemřel v roce 2016 měsíc před svými 70. narozeninami. Herecká scéna tak přišla o dalšího člověka, který se zapsal do lidských srdcí jako úžasný umělec. Poslední rok svého života protrpěl s rakovinou, které nakonec podlehl. Vybrali jsme 10 jeho nejlepších rolí.

Britský herec Alan Rickman by letos oslavil 74. narozeniny, ale bohužel před čtyřmi lety zemřel na rakovinu. Rickmanovi zemřel otec už v jeho osmi letech, takže se musela jeho matka starat o něj a další tři sourozence sama. Díky stipendiu na Latymerově střední škole začal se svou divadelní kariérou.

Láska na celý život

Jeho snem bylo stát se umělcem a grafikem, po vystudování designu pracoval tři roky jako grafik. Tam se seznámil se svou celoživotní láskou Rimou Horton, žili spolu už od roku 1977. Vzali se až po mnohaletém vztahu, teprve v roce 2012 složili slib.

Od divadla k filmu

Alan se rozhodl pro hereckou kariéru ve svých šestadvaceti letech. Po několika úspěšných rolích v divadlech se dostal do snímku Smrtonosná past, a tak se spustila lavina s rolemi kladnými, zápornými či neutrálními. Často dostával role smutných podivínů, mrzoutů nebo temných osobností. Samozřejmě získával i kladné role, jen jich bylo o trochu méně. A zde je deset nejlepších rolí Alana Rickmana.

  • Alex Hughes – Sněhový dort

Alex zastaví mladé stopařce, která po autonehodě zemře a hlavní hrdina jede kvůli pocitu viny navštívit její matku, čímž spustí koloběh zvláštních událostí, které odhalují jeho temnou minulost.

  • Harry – Láska nebeská

Ve vánoční klasice si Rickman zahrál váhavého manžela a skoro-nevěrníka.

  • Alexander Dane – Galaxy Quest

V tomto snímku hraje Rickman něco jako parodii na sebe samotného. Postava Alexandra je totiž neuvěřitelně depresivní a je až nepříjemně strohá.

  • Serafín Metatron – Dogma

Alan zde hraje sympatického archanděla, který pomáhá hlavní hrdince v plnění důležitého úkolu v rámci víry.

  • Rasputin

Ve stejnojmenném filmu se britský herec vžije do samozvaného svatého muže, který až příliš ovlivnil tehdejší vladaře a způsobil tak tragický řetězec událostí, které jsou zapsány v historii.

  • Colonel Brandon – Rozum a cit

Film natočený podle románu Jane Austen. Colonel Brandon je muž něžný a jemný, neustále je ale odmítán a nemilován jedinou osobou, za kterou by on sám nasadil krk.

  • Antoine Richis – Parfém: Příběh vraha

Antoine je otec dívky, kterou je fascinován hlavní hrdina. Otec celý svůj život zasvětil péči a starosti o svou milovanou dceru, kterou se snaží chránit před veškerými nástrahami, neboť mu vyrostla do krásy.

  • Soudce Turpin – Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

Rickman zde má dost prostoru, aby předvedl nejen herectví, ale i zpěv. Dílna Tima Burtona dokáže opravdu zázraky.

  • Hans Gruber – Smrtonostná past

Jedna z největších záporných rolí Alana Rickmana, kterou získal. Vedle Bruce Willise si Alan zahrál teroristu Hanse, který lezl hlavnímu hrdinovi pěkně krkem.

  • Severus Snape – Harry Potter

A konečně nejznámější role čaroděje a učitele z Bradavic, temný Severus Snape. Mnoho lidí Rickmana poznává právě v černém hábitu a s havraními vlasy.

Ve které roli se vám Rickman líbil nejvíc?

Související články

Další články