Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Alan Parker je po smrti: Režisér Evity zemřel ve věku 76 let

Alan Parker je po smrti: Režisér Evity zemřel ve věku 76 let
Zdroj: Profimedia
úmrtí
Ve věku 76 let nás opustil britský režisér Alan Parker po dlouhém a těžkém onemocnění. Filmař se proslavil zejména filmy jako je Hořící Mississippi a Půlnoční expres. Za svůj život získal několik cen BAFTA, Zlatých glóbů a Oscarů

Tragickou zprávu o úmrtí režiséra Alana Parkera oznámila agentura DPA s odkazem na jeho mluvčí. Parker podle všeho zemřel v pátek po náročné nemoci. Známý filmař za sebou zanechal řadu filmových hitů jako je například Půlnoční expres

Zesnulý filmař natočil řadu kvalitních filmů, které dohromady získaly devatenáct cen BAFTA, deset Zlatých glóbů a stejný počet Oscarů Parker byl také nominován na Oscara za snímek bojující proti rasismu Hořící Mississippi nebo Evitu se zpěvačkou Madonnou v hlavní roli.

Zeď pro Pink Floyd

Kromě filmových snímků však režíroval i ty hudební. Mezi jeho díla tak patří Pink Floyd The Wall, Sláva nebo Commitments. Režíroval také dramata Život Davida Galea, Andělin popel nebo komedie Střílejte na měsíc a Bugsy Malone.

Talentovaný režisér se narodil v roce 1944 v Londýně. Z počátku se proslavil v reklamním průmyslu. Mezi jeho nejznámější reklamy patří například Cinzano s Joanem Collinsem a Leonardem Rossiterem. V roce 1998 byl jmenován předsedou britského filmového institutu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy