Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Akutní leukemie Karla Gotta: Hrozbou je infekce i obyčejné nastydnutí, uvedl odborník

Zdroj: Tilen Vajt/Pavel Dvořák, Expres.cz/Profimedia
+ Dalších 9 fotografií
LÉČBA
Česko obletěla smutná zpráva o tom, že u Karla Gotta (80) propukla akutní leukemie. I kvůli tomu, že jeho tělo je zeslabené bojem s rakovinou před třemi lety a navíc ho dennodenně ohrožují ty nejbanálnější infekce, je podle odborníka šance na úspěšné vyléčení diskutabilní.

„Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě myelodysplastického syndromu. Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukemii,“ sdělil Blesku Mistr

Podle zkušeného odborníka je situace komplikovaná.

„Jak jsem pochopil, pan Gott byl stále na léčbě. Při jeho nemoci dochází na transfúze, pravděpodobně dostává i biologickou léčbu a v závislosti na jeho stav možná i chemoterapie, ovšem s ohledem na celkový zdravotní stav může jít o velmi snížené a méně účinné dávky. U podobných nemocí je pro pacienta nejhorší zničená imunita. Nemoc ji snižuje, léčba rakoviny ji také snižuje. Tím pádem největším nebezpečím jsou nyní pro pana Gotta infekce. Ty ho nejvíce ohrožují. Jakákoli sepse, jakékoli nastydnutí může přejít v zápal plic, což může mít nedozírné následky,“ upozorňuje odborník, který si s ohledem na citlivost případu nepřeje být jmenován.

Prognóza

„Člověk se rakoviny nikdy nezbaví. Pokud pacient není sedm let v remisi, má v sobě nemoc pořád,“ varuje.

Už u samotné poruchy krvetvorby, s níž Karel Gott původně bojoval, je průměrná doba dožití dva roky. U akutní leukemie jde především o věk pacienta, jeho předchozí nemoci a také o jeho aktuální kondici. Slova lékaře jsou alarmující. „Vůbec bych si netroufal sdělovat veřejnosti jakoukoli prognózu. Předpokládám ale, že lékaři pana Gotta a jeho rodinu o možnostech léčby a její případné šanci na úspěch informovali,“ dodal odborník.

Celé Česko Karlu Gottovi (80) drží palce, aby se i podruhé s nemocí, tentokrát v ještě nebezpečnější formě, úspěšně popral!

DÁLE MŮŽETE ČÍST:

Leukemie Gotta rozplakala jeho velkého kamaráda: Musí se zachránit, slzí Krampol

Karel Gott má akutní leukemii! Se zlou nemocí bude bojovat, slíbil fanouškům

Akutní leukemie! Karel Gott ukázal, jak bojuje se zlou rakovinou, která se vrátila

Související články

Další články