Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Aktuální FOTO týraného štěněte z Prachatic: Tohle vás prostě chytne za srdce!

Tříměsíční Marley se zotavuje z mučení svého bývalého páníčka.
Zdroj: Facebook
+ Dalších 5 fotografií
Video, v němž bezcitný mladý kluk z Prachatic nepředstavitelně bolestivě mučí malé štěňátko, obletělo republiku. V Česku snad nyní neexistuje více opovrhovaný a nenáviděný člověk! Veterináři, kteří se o zraněného psího prcka starají, nyní poskytli nadějné aktuální informace a také fotky!

Pejsek měl údajně podle svého zvláštního majitele Jakuba L. (24) udělat loužičku, později svou výpověď změnil na konstatování, že ho štěňátko kouslo. Což je asi podle jeho vidění světa tak „strašlivý zločin“, za které si „zasloužil“ prožít mučení jak z nejhorší noční můry.

Už se ale o něj naštěstí velmi pečlivě zajímají policisté, kteří šetří také autora videa, patrně kvůli nepřekažení trestného činu.

A co tedy nového přinesli lidé, kteří pečují o nebohou oběť nelidského zacházení?

„V úterý 13. 3. 2018 jsme přijali k hospitalizaci štěně labradora. Štěně přišlo k plánované kontrole po osteosyntéze – operaci zlomeniny pánevní končetiny. Při kontrole stavu jsme byli seznámeni se zacházením ze strany majitele. Štěně mělo otoky hlavy a hrudníku, nebylo schopné chůze a bylo výrazně bolestivé,“ popisují veterináři.

„Marleyho jsme stabilizovali, zahájila se protišoková terapie, byla podána analgetika, antibiotika a provedli jsme rentgenologické vyšetření,“ uvedla vimperská klinika.

„Měli jsme podezření na zlomeninu pánve a trauma míchy, převezli jsme ho proto na specializované neurologické pracoviště. Zde je nyní hospitalizován a dále vyšetřován. Zlomenina pánve a vážné neurologické poškození se naštěstí nepotvrdily, stav štěňátka se zdá lepší, ale stále se zotavuje z velkého pohmoždění. Nyní je tedy v péči specialistů,“ dodali zvířecí lékaři.

Kvůli četným žádostem také v pondělí uveřejní nově zřízený transparentní účet, z něhož se bude hradit veškerá veterinární péče o Marleyho.

Související články

Další články