Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Aktivní dovolená: Jak si užívat naplno a nezničit si přitom tělo?

Aktivní dovolená: Jak si užívat naplno a nezničit si přitom tělo?
Zdroj: Pixabay
Průvodce na cesty 2020
Dětem je jedno, jestli prší nebo svítí sluníčko, letní prázdniny mají jen jedny! Vymyslete jim program do každého počasí, kde se zabaví nejen ony, ale také vy a společně si tak užijete dny plné legrace, adrenalinu a smíchu. Nezapomínejte ani na své zdraví, léto dává tělu pořádně zabrat, tak se o něj starejte, ať si nekazíte červenec zbytečnými komplikacemi.

Aktivní dovolená patří mezi Čechy k nejoblíbenějším, děti totiž neocení povalování se na pláži v pětihvězdičkovém hotelu nebo wellness, kde se nesmí pořádně ani zasmát. Chtějí si užívat, bavit se, dovádět a hlavně chtějí, abyste to dělali s nimi. Není nic krásnějšího, než když se rodinná dovolená opravdu vydaří a ještě roky se na ni se smíchem vzpomíná.

Přinášíme vám tipy na skvělá místa, kde se zabavíte společně se svými dětmi, užijete si spoustu aktivit a protáhnete tělo. Také přidáme několik rad, co si s sebou rozhodně nezapomenout na aktivní dovolenou zabalit.

Podívejte se na svět z výšky

Nezapomenutelným dovolenkovým zážitkem se pro vás i vaše děti stane vyhlídkový let balónem. Vyberte si jednu ze sedmi lokalit, odkud vás horkovzdušný balon od FlyBalloon vynese až do 400 metrové výšky, ze které se vám vše bude zdát tak maličké. Nadechnete se čerstvého vzduchu a uvědomíte si, že vaše problémy jsou malicherné a že stojí za to užívat si každý den se svými nejbližšími. Samotný let trvá okolo hodinky, ale spolu se školením, vzletem a přistáním si rezervujte na tuto aktivitu hodiny tři.

Lanovkou nahoru, na kole dolů

Čím dál tím více rodin propadlo kouzlu cyklistiky. Dovolené tráví na kolech a užívají si ze sedla krásy naší krajiny. Pokud si chcete užít i vy cyklistiku bez námahy, vyrazte na Klínovec, kde se nachází 73 kilometrů tras pro horská kola, koloběžky i pro pěší. Cyklisté si mohou vybírat mezi dvěma druhy tras lišící se obtížností – lehké trasy , které jsou značeny jako Cyklistika bez námahy a těžší trasy určené pro horská kola. Vzhledem k tomu, že mluvíme o aktivní rodinné dovolené, bude ideální zvolit trasy snazší. Ty jsou vyznačeny převážně na mírně klesajících asfaltových a zpevněných šotolinových cestách, zvládnete je tak bez problémů. Všechny tyto trasy začínají na vrcholu Klínovce a vedou k lanové dráze Prima Express.

Teď už vás déšť nerozhází!

Rodinné léto na Monínci vám dopřeje všechno, co si můžete pro rodinnou dovolenou jen přát. Kromě mnoha adrenalinových aktivit, které si lze vyzkoušet v Aktivity parku si zde v případě špatného počasí můžete užívat plavání v bazénu s jedním z nejkrásnějších výhledů v Čechách a to přímo do údolí Českého Meránu. U bazénu nechybí ani vířivka, tudíž si den zpříjemníte i relaxací. No a kdyby vysvitlo sluníčko, přeběhnete jen do bazénu venkovního, kde si můžete zaplavat v protiproudu nebo si jen užívat neskutečný výhled do okolí v perličkové lázni. Skvělou mokrou alternativou je i veliká dětská herna, kde vám od tří let děti také pohlídají a vy si tak máte příležitost s partnerem skočit třeba do vířivky, nebo se pustit do nějaké z adrenalinových aktivit, které by vaše děti nezvládly. Ty se nudit rozhodně nebudou! V herně naleznete několik zón pro děti každého věku zaměřených na kreativitu, pohyb a odpočinek.

Osvěžení na kolo i za volant

Obliba nealkoholického piva a míchaných nápojů bez alkoholu se v posledních několika letech stále zvyšuje. Řidiči, sportovci i ti, kdo o alkohol prostě nestojí, mohou v létě v chladicím boxu nově sáhnout i po míchaném nápoji z nealkoholického piva Svijanský Vozka Černý rybíz a limetka, který je výsledkem spojení piva bez alkoholu a limonády z přírodních šťáv z černého rybízu a limetky a díky přirozenému obsahu oxidu uhličitého nabízí rychlé letní osvěžení.

Neopakovatelná chuť bez cukru

Pokud berete svůj zdravý životní styl opravdu vážně, zapomeňte na konzumaci sladkých limonád, ale i džusů nebo alkoholických koktejlů. Tyto oblíbené nápoje jsou nejen nezdravé, ale také nezaženou pocit žízně. Ideální je sáhnout po něčem zdravém, svěžím a samozřejmě chutném. To splňuje Nature´s Promise Malina a agáve zelený čaj, který zakoupíte v Albertu v oddělení zdravých potravin. Jde o skvělé letní osvěžení bez výčitek. A také bez umělých aromat, barviv a přidaných látek. Vychutnejte si tedy lehkou chuť zeleného čaje s výrazným dotekem malin bez výčitek. Nápoj je totiž oslazený agávovým sirupem.

Léto bez zánětů močového měchýře

Trávíte letošní léto u bazénu, nebo ne vždy čisté vodní nádrže či rybníka? Obojí může vést k nepříjemnému pálení a řezání, které tak dobře zná nejedna žena. Letní záněty dokážou pořádně potrápit a zkazit volno. Pokud ucítíte první příznaky, na nic nečekejte a vyzkoušejte novinku Naturevia UroPerfect Manóza Rapid Ta obsahuje účinnou kombinaci silného extraktu ze severoamerických brusinek a D-manózu, které společnými silami brání v usazování bakterií E.coli v močových cestách. Je to výhodná kombinace, protože D-manóza působí rychle a brusinky naopak dlouhodobě. Zlatobýl pak působí močopudně, takže nebezpečné patogeny pomůže z těla vyplavit a tím zabrání jejich množení. Obsažený vitamin D navíc podpoří váš imunitní systém pro případné ohrožení zánětem. Než abyste i vy zbytečně trpěla a nechala se sužovat infekcemi močových cest, vyzkoušejte raději doplněk stravy Naturevia UroPerfect Manóza Rapid, jenž je k dostání v podobě praktických sáčků a stačí obsah smíchat s trochou vody.

Pohyb se zdravými klouby

Pokud chcete spolu se svými dětmi běhat po výletech, túrách a kopcích, měli byste začít posilovat svůj pohybový aparát. Skvělou možností je doplněk stravy FlexiMed, který kombinuje hned osm jedinečných látek s dlouhodobě zdokumentovaným účinkem na zdraví pohybového aparátu. Základem jsou látky zaměřené přímo na klouby, tedy Glukosamin, kolagen typu II a Vitamín C, který pomáhá udržovat samotnou tvorbu kolagenu pro zdravé chrupavky, cévy a kosti. Více informací o přípravku naleznete na "":

Související články

Další články