Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Aktivity pro rodiče i děti: Kde může strávit příjemný letní den celá rodina?

Aktivity pro rodiče i děti: Kde může strávit příjemný letní den celá rodina?
Zdroj: Pixabay
Tipy na zážitky
Prázdniny jsou v plném proudu a vás už možná nebaví každý den vymýšlet aktivitu, jak zabavit své děti a neumřít přitom nudou. Přinášíme vám proto ty nejzajímavější tipy pro celou rodinu, ze kterých si vybere adrenalinový nadšenec, milovník piva i kulturní znalec.

Od začátku prázdnin nás provází počasí jako na houpačce a občas je těžké odhadnout, zda bude opravdu celý den hezky, jak slibovala předpověď počasí, nebo se kolem oběda zatáhne a pršet nepřestane do dalšího dne. Přinášíme vám proto takovou nabídku aktivit, abyste se zabavily celá rodina venku, ale v případě potřeby i vevnitř.

Adrenalin na kolech

Pokud holdujete adrenalinu, budete mít štěstí na pěkné počasí a chcete mít v případě deště možnost náhradní suché alternativy na stejném místě, jasnou volbou je areál Monínec. Jeho největší chloubou je nová biková trať Family trail Trať Family trail dvojnásobného mistra světa v biketrailu Josefa Dresslera a jeho týmu měří zhruba tři kilometry a nabízí řadu zatáček, vln, malých skokánků, lesní lehce kamenité pasáže nebo i průjezdový tunel. Náročnější sjezd představuje 1,5 kilometrová trať přímo na sjezdovce, kde jsou nejen zakopané klopené zatáčky, ale i několik skoků. Kromě jednotlivých jízd lze na Monínci koupit rovněž časové. Hodina vyjde na 150 a čtyři hodiny na 350 korun. Celodenní stojí 420 korun. Součástí areálu je však i mnoho dalších aktivit, patří mezi ně třeba obří kuličková dráha, která baví děti každého věku. Dále se mohou vydovádět společně s vámi v lanovém parku, můžete si zkusit discgolf, lukostřelbu, horské koloběžky, nebo bungee trampolínu. Pokud by nevyšlo počasí jistotou je velká indoor herna.

Návštěva u dinosaurů

Další velmi příjemnou venkovní aktivitou je výprava do některého z DinoParků Těch je po České republice už pět, ale naleznete je i na Slovensku a v jiných evropských zemích. Vaše děti si v DinoParcích užijí modely dinosaurů v životních velikostech, dekorace druhohorní přírody nebo dětské paleontologické hřiště s ukrytou kostrou pravěkého tvora. V ceně vstupenky je i 4D kino, které bude pro malé milovníky těchto pravěkých tvorů dokonalým zážitkem. Dospělí jistě ocení mlhostromy pro osvěžení v letních měsících. Zkrátka a dobře, čeká vás spousta zábavným atrakcí a překvapení pro celou rodinu.

Cesta za pivem

Nejen tatínkům se bude líbit v pivovaru Svijany, který leží ve stejnojmenné obci a nabízí i restauraci a zámek, kam se můžete s rodinou podívat. A protože budete autem, nezapomeňte ochutnat oblíbený svijanský nealkoholický nápoj. Obliba nealkoholického piva a míchaných nápojů bez alkoholu se totiž v posledních několika letech stále zvyšuje. Řidiči, sportovci i ti, kdo o alkohol prostě nestojí, čím dál častěji v létě sáhnou po míchaném nápoji z nealkoholického piva Svijanský Vozka Černý rybíz a limetka, který je výsledkem spojení piva bez alkoholu a limonády z přírodních šťáv z černého rybízu a limetky. Díky přirozenému obsahu oxidu uhličitého nabízí rychlé letní osvěžení, což je na výlety ideální řešení.

Pouť do světa nevidomých

Hmat, sluch, čich, smysl pro rovnováhu a slepá důvěra ve svého průvodce – Neviditelná výstava vás originálním způsobem vyvede z komfortní zóny. Poznáte, v jakém světě žijí nevidomí a jak se v něm pohybují i orientují. A to může být velmi očišťující a nezapomenutelný zážitek pro vás i vaše děti, které si uvědomí, jaký je život bez světla. Hodinovou vstupenku na Neviditelnou výstavu pro jednu osobu za 209 Kč si můžete koupit na www.bigzoom.cz.

Svět kouzel a iluzí

Skvělou suchou variantou je i Muzeum fantastických iluzí v centru Prahy. Vyzkoušejte kouzelnou židli nebo magickou místnost, která vás promění v trpaslíka nebo obra. Nechte se kouzelníkem vystřelit z děla nebo levitovat ve vzduchu. Vaše hlava se náhle ocitne na stole nebo si na vás pochutná King Kong. Slavný alchymista Edward Kelley vás kouzlem uvězní ve své středověké laboratoři a dinosaurus si vás ve svých pařátech odnese do hnízda. To všechno a mnohem více můžete prožít v nejzábavnějším muzeu v Praze.

Ráj hraček a zážitků

Dalším pražským tipem nemůže být nic jiného než dětský ráj jménem Hamleys. Svět plný hraček a her, ale také senzačních atrakcí, které si vaše děti zamilují. Kromě nádherného benátského kolotoče, na kterém se mohou svézt, je čeká laser game nebo zrcadlové bludiště. Pohltí je i virtuální realita, valit oči budou na obrovskou výstavu českých památek postavených z LEGA a dech ztratí při prohlídce motýlího domu ve spodním patře Hamleys. O obrovském výběru hraček, sladkostí, kreativních potřeb a všech dalších vychytávek dětského světa netřeba mluvit. Vraťte se spolu s nimi do dětských let a dopřejte si nezapomenutelný zážitek.

Koktejl na povzbuzení

Je nám jasné, že na alkohol při výletu s dětmi můžete rovnou zapomenout, proto si dopřejte nealko alternativu k oblíbeným drinkům jako je Mojito nebo Jahodové daiquiri, a to od zančky Nature's Promise, kterou seženete v Albertu. Tyto koktejly jsou osvěžující, zdravé a hlavně vám pomohou zvládnout jakkoliv náročný den svou nezaměnitelnou chutí a energií, kterou jejich vypitím získáte.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy