Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Aktivity pro děti v létě: Výlet za dinosaury, soužití s Indiány nebo adrenaline na koloběžkách

Aktivity pro děti v létě: Výlet za dinosaury, soužití s Indiány nebo adrenaline na koloběžkách
Zdroj: Pixabay
Aktivity pro děti
Léto nám rychle utíká a tak je na čase najít aktivitu, kterou zabavíte své ratolesti a neupečete se při ní. Přinášíme vám tedy tipy na příjemné venkovní i vnitřní trávení letních dní. Nepřijdete o kulturu, adrenalin ani zábavu!

Zabavit děti není nic jednoduchého, zvlášť když jsou vzhledem k dlouhé karanténě probíhající na jaře zlobivější a rozjívenější než kdy jindy. Navíc se o slovo přihlásilo léto, je tedy více než nutné najít dětem vhodnou aktivitu.

Přinášíme vám několik tipů na kulturní akce, sportovní vyžití i adrenalinové dobrodružství, které si užijí nejen vaše děti, ale celá rodina.

Indiánské léto

Mariánské Lázně nabízí pro děti na léto animační program Coolonáda, který se ponese v duchu indiánského léta. Půjde o víkendový program, kdy v sobotu ráno děti poprvé navštíví osadu, seznámí se s ostatními členy kmene a začne dobrodružství. Náčelníci kmene mají pro malé Indiány totiž připraveno několik seznamovacích her, aby se z nich stala fajn parta. Dále si vaše děti vyrobí originální tričko a naučí se střílet z luku. A pak hurá ulovit nějakého bizona k obědu!

Naučná stezka včely a mravenci

Vydejte se na příjemný naučný výlet, kde se dozvíte vše o životě hmyzu. Naučnou stezku lemuje osm stanovišť, na kterých se nachází 16 informačních panelů. Tvorby Naučné stezky Monínec – včely a mravenci se ujala Ing. Veronika Souralová, fotografka, galeristka, cestovatelka, která se věnuje systematickému pořizování fotografických celků ze života hmyzu. Dozvíte se, proč jsou včely užitečné i jaké existují včelí produkty. Součástí stezky je také popis úlu, líhnutí a života včel. V bezpečné vzdálenosti od tohoto stanoviště se nachází včelí úl. Druhá část se věnuje mravencům. Při příjemné procházce přes palouk s neskutečným výhledem se dozvíte něco o jejich významu pro les a také o životě v mraveništi. Nebojte se, pokud budete unavení, občerstvit se můžete na posezení, která se nachází na jednotlivých stanovištích.

Za dinosaury do druhohor

DinoPark je ojedinělý koncept tematicky zaměřených zábavních parků v České republice, na Slovensku, ve Španělsku a také v Rusku. Vtáhne vás do života dinosaurů v druhohorách díky neskutečným pohyblivým i statickým modelům pradávných tvorů naší planety. Kromě modelů dinosaurů v parcích naleznete dětské atrakce, DinoKlub i 4D kino, které bude pro malé milovníky těchto obrovských tvorů nezapomenutelným zážitkem. Každý rok navštíví DinoParky více než milion návštěvníků, což svědčí o jejich kvalitách.

Výstava Květy z ráje

Výstava Stanislava Diviše Květy z ráje představí díla německých, českých a slovinských expresionistů z českých, slovinských i německých sbírek. Česká veřejnost bude mít poprvé možnost seznámit se s tvorbou slovinských umělců, z nichž převážná část studovala v Praze, ale současně je ovlivnilo i německé prostředí. Díla jsou představena v tematických okruzích Krajina, Sociální motivy a válka, Umělec ve městě, Portrét a autoportrét, Náboženské motivy a Alegorie. Podívat se na ně můžete v Galerii Středočeského kraje, která se nachází v krásném městě Kutná Hora.

Nechte se vystřelit z děla

Ani putování po pražských památkách nemusí být pro vaše děti utrpením, pokud jim slíbíte návštěvu Muzea fantastických iluzí ve Vodičkově ulici v centru Prahy. Budou si tam moci vyzkoušet kouzelnou židli nebo magickou místnost, která je promění v trpaslíka či obra. Mohou se nechat kouzelníkem vystřelit z děla nebo levitovat ve vzduchu. Nebojte se, až se jejich hlava náhle ocitne naservírovaná na stole nebo si na nich pochutná King Kong. Slavný alchymista Edward Kelley je kouzlem uvězní ve své středověké laboratoři a dinosaurus si je ve svých pařátech odnese do hnízda. Prostě ta správná dobrodružná jízda pro celou rodinu!

Dětský ráj plný atrakcí

Při návštěvě Prahy nesmíte s dětmi dále zapomenout navštívit dětský ráj jménem Hamleys Svět plný hraček a her, ale také senzačních atrakcí, které si vaše děti zamilují. Kromě nádherného benátského kolotoče, na kterém se mohou svézt, je čeká laser game nebo zrcadlové bludiště. Pohltí je i virtuální realita, valit oči budou na obrovskou výstavu českých památek postavených z LEGA a dech ztratí při prohlídce motýlího domu ve spodním patře Hamleys. O obrovském výběru hraček, sladkostí, kreativních potřeb a všech dalších vychytávek dětského světa netřeba mluvit.

Adrenalin na kolech a koloběžkách

Pokud patříte mezi akčnější rodiny a vyhledáváte adrenalin, pak vyrazte na Klínovec. Kromě nádherné přírody, kterou můžete prozkoumat na některé z pěších túr, si určitě ve Skiareálu Klínovec zapůjčte trailová či enduro kola nebo terénní koloběžky. Půjčovnu naleznete u nástupní i výstupní stanice lanové dráhy Prima Express a můžete si být jisti, že si na trase užijete spoustu zábavy i dobrodružství. Samozřejmostí je zapůjčení helmy ke každé koloběžce či kolu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy