Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Aktivistka Greta Thunberg (16) doplula do New Yorku: Vítalo ji 17 dalších lodí

Aktivistka Greta Thunberg (16) doplula do New Yorku: Vítalo ji 17 dalších lodí
Zdroj: Instagram
+ Dalších 8 fotografií
Povedlo se!
Po dvou týdnech plavby přes Atlantský oceán přistála jachta s Gretou Thunberh (16) u břehů New Yorku. Mladičkou bojovnici proti změnám klimatu čeká vystoupení na summitu Organizace spojených národů (OSN) i další program. Na uvítanou doprovodilo jachtu švédské aktivistky sedmnáct plachetnic.

Obavy z nebezpečí, které hrozilo Gretě Thunberg (16) na širém oceánu, se naštěstí nenaplnily. Se svým otcem a posádkou ve středu doplula do New Yorku, kde ji vítalo sedmnáct plachetnic. Poslala je Organizace spojených národů (OSN), na jejímž summitu klimatická aktivistka vystoupí.

Thunberg dlouhodobě bojuje za to, aby světoví lídři začali řešit klimatické změny. Během školního roku začala vždy v pátky stávkovat a připojily se k ní desetitisíce studentů, především v Evropě. Na jachtě cestovala proto, aby na problémy s klimatem upozornila. Na pevnině jezdí vlakem, leteckou dopravu odmítá.

„Země! Světla Long Islandu a New Yorku před námi!“ pochlubila se Greta příjezdem na Twitteru.

Šestnáctiletá dívka má i mnoho odpůrců, kteří nejčastěji upozorňují na to, že nemá patřičné vzdělání a vědomosti, aby o klimatických zmenách mohla mluvit. Sama Thunberg se hájí tím, že vychází z vědeckých poznatků.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy