Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Aktér z videa ze Sedlčan promluvil: Chtěli jsme toho zbitého zachránit, ale Ondra by zmlátil i nás

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 10 fotografií
odhalení
V Sedlčanech na dětském hřišti došlo k surovému napadení. Místní agresor Ondra (16) zaútočil na chlapce jménem Petr, do kterého kopal, mlátil do něj pěstmi a dokonce po něm i šlapal. Klučina utrpěl vážné zranění v obličeji, otřes mozku a má poraněnou krajinu břišní. Na internet se dostalo video, které incident zachycuje. Na něm se kromě napadeného a útočníka objevili i dva další mladíci. Ačkoliv to zprvu vypadalo, že nebohého chlapce agresorovi podrželi, podle výpovědi jednoho z nich je opak pravdou. Redaktorům eXtra.cz řekl, že chtěli Petrovi naopak pomoct.

K brutálnímu napadení došlo v prostoru hřiště v ulici Na Potůčku v Sedlčanech. Útočník Ondřej, kterého lidé znají jako místního agresora, napadl Petra tak brutálně, že záznam šokoval i kriminalisty. Na záznamu se kromě nebohého Petra a agresora Ondřeje objevili i další dva chlapci. Ti zdánlivě útočníkovi Petra ještě drželi, opak je ale zřejmě pravdou. Jeden z mladíků jménem Jan se eXtra.cz svěřil, že zbitému chlapci chtěl s kamarádem naopak pomoct.

„Já vím, že je to video všude po internetu, ale my jsme mu šli s kámošem pomoct. Já jsem ho chtěl jen zvednout a dát ho stranou, ale jakmile jsem ho zvedl, tak mu Ondra dal ránu pěstí. Tak jsem si řekl, že na to se*u, pustil jsem ho a šel jsem od něj dál,“ uvedl Honza, kterého je možné ve videu vidět, jak zvedá chlapce ze země.

Zpětně ho prý velmi mrzí, že mu nakonec nezvládl pomoct, bál se ale i o sebe. „Vím, že ten kluk mohl i umřít. Mrzí mě, že jsem mu nepomohl, chtěl jsem, ale v tu chvíli si to prostě neuvědomíte a nestihnete to. Ondry se všichni bojí, proto nikdo nic nedělal,“ dodal pro web eXtra.cz mladík. „Já jsem se do toho radši nes*al, bál jsem se, že Ondra zbije i mě,“ řekl Honzův kamarád, který byl u incidentu také.

Agresor Ondřej, který má útok na svědomí, je podle obyvatel města známou firmou. Ostatní děti se ho bojí a nešlo o první podobný incident, který způsobil. Napadený Petr má velké štěstí, že při útoku nepřišel o život, Ondřej ho mlátil hlava nehlava. Stačila by jedna rána do špatného místa a nebohý chlapec, který ve videu už ani za pomoci dvou mladíků nemohl stát na nohou, by se už nemusel probrat.

K incidentu se vyjádřila i česká Barbie Gabriel Jiráčková, která ze Sedlčan pochází a v níž video vyvolalo vzpomínky na dlouhá léta, po které byla nejen ve škole, ale i mimo ni šikanována.

Související články

Další články