Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Akné není jen výsadou puberťáků. Dennodenně ničí život i velké části dospělých!

Nedokonalostmi pleti trpí i slavné ženy. Kim Kardashian by mohla
vyprávět…
Zdroj: archiv

Akné není jen výsadou puberťáků! Dennodenně ničí život i velké části dospělých žen i mužů! Akné a problémy s pletí jsou pořádně traumatizujícím zážitkem, který nás provází především v době, kdy na to jsme asi nejvíce citliví, tedy v období našeho dospívání.

Není ale žádnou výjimkou, že obličej posetý pupínky mají i dospělé ženy mezi 25 a 40 lety.

Toto chronické kožní onemocnění nás může nemile překvapit. Může se objevit nejen na obličeji, ale také na zádech, hrudníku a jiných částech těla..

Příčin, proč akné postihuje dospělé lidi, je celá řada

Může za to hormonální nerovnováha

Pro většinu dospělých je akné důsledkem vysoké citlivosti na mužské hormony. Ovšem nerovnováha mezi mužskými a ženskými hormony může akné způsobovat taktéž. Takže těhotenství, vysazení hormonální antikoncepce nebo menopauza mohou být někdy opravdu velkým problémem. Za mnohé kožní neduhy mohou být však zodpovědné i léky, nevhodná kosmetika nebo stres.

Léčba je možná!

I když léčba akné u dospělých může být poměrně obtížná, rozhodně se stav pleti dá výrazně zlepšit zdravým jídelníčkem a vhodně zvolenou kosmetikou. Právě volba krému bývá těžká, vyzkoušejte např. Skinoren krém, dostupný v každé lékárně, pomáhá a navíc není vůbec drahý.

Snažte se pleť na vašem obličeji udržovat čistou a relaxovanou. K čištění používejte pouze prostředky k tomu určené. Vybírejte si!

Když navíc ke správné péči o pleť přidáte některá další a velmi jednoduchá doporučení, jako je např. vyhýbání se nadměrnému solení, sladkostem, tučným jídlům, kouření, pití alkoholu, prašnému prostředí a především stresu, podpoříte jak zdraví, tak i krásu své pleti!

Když tohle vydržíte, uvidíte, jak se hezky vyloupnete. Ale musíte nejdřív chtít, bez toho se zázraky dějí dost těžko!

Související články

Další články