Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Akce na Velikonoce 2019: 11 tipů, kam na Velikonoce v celém Česku

Zdroj: pixabay.cz
+ Další 4 fotografie
NESEĎTE DOMA
Pokud se o velikonočních prázdninách budete nudit, nechte se inspirovat naším přehledem akcí, které se konají po celé republice.

Velikonoce můžete trávit různě. Na veselici, jarmarku nebo třeba v kotli.

Velikonoční veselice v Mníšku pod Brdy

Už tradiční akce na mníšeckém zámku se letos bude konat 20. dubna. Na mostě cestou k zámku budou čekat stánky s dobrotami a velikonočním zbožím, na nádvoří a v zahradě pak rozmanitý celodenní program. Kromě šermířských ukázek a vystoupení čekají dospělé i dětské návštěvníky speciální prohlídky. Otevřené bude i Kouzelné sklepení a výtvarná dílna. Podívat se můžete i na půdu a do hodinové věže.

Rockové Velikonoce

Pokud to máte radši tvrdší, dorazte v neděli 21. 4. od 13.30 hodin do KD Králíky. V rámci akce Rockové Velikonoce tu vašim ušním bubínkům pořádně nařežou kapely Trautenberk (alternativní metal z Klatov), Harlej (rock-punková kapela z Prahy), Komunál (rock-metal z Chlumce nad Cidlinou), Dymytry (pražská metalová kapela), oblíbení crossover-alternativní Krucipüsk z Liberce, rock-punkoví Alkehol z Prahy a Morčata na útěku (neidentifiko­vatelný aggro-jazz z Brna). Vstupenky koupíte v předprodeji v síti Ticketstream.

Velikonoce v Zubrnicích 2019

Ve skanzenu Zubrnice nedaleko Ústí nad Labem přivítají Velikonoce jako za starých časů. Představí vám tu lidové zvyky, kraslice se budou zdobit tradičními technikami (škrábáním, drátováním, voskovou batikou). Bude se péct čerstvý mazanec a další jídla podle starých receptů. Kluci si upletou vlastní pomlázku. Bude se tančit a zpívat s folklorními soubory Dykyta a Horačky. Organizátoři přichystali i úkoly pro rodiny s dětmi a dílny, kde si můžete vyrobit drobnost pro radost.

Velikonoce na Valašsku 2019

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm bude tradičně oslavovat hned tři dny, které budou našlapané pestrým programem. Areály muzea budou od soboty do pondělí otevřené denně vždy od 9 do 17 hodin. Hlavní část programu bude hostit Dřevěné městečko, které nabídne ukázky tradičních velikonočních a jarních zvyků – od pletení pomlázek přes netradiční zdobení vajíček po vystoupení folklorních souborů. Na Boží hod velikonoční bude pochována Mařena (Morana). Muzeum bude obložené stánky s bohatou nabídkou výrobků lidových řemeslníků i občerstvení.

  • 20. 4. Bílá sobota – velikonoční jarmark s řemeslnými ukázkami, jízda historického vlaku
  • 21. 4. Hod boží velikonoční – tradiční velikonoční a jarní zvyky v podání folklorních souborů
  • 22. 4. Červené pondělí – šmigrust (pomlázka) s programem

Velikonoce v Českém Krumlově

Od Zeleného čtvrtka do Velikonočního pondělí bude krumlovské náměstí plné řehtaček, píšťalek, velikonočních vajíček, pomlázek a jarních květin a dekorací – velikonoční trhy už se tu stávají tradicí. Krumlov ale nabídne i netradiční zábavu – velikonoční voroplavbu. Plavba dlouhá zhruba půl hodiny startuje i končí v přístavišti Krumlovské Benátky. Na voru dostanete i občerstvení. Vor bude jezdit od čtvrtka 18. 4. do neděle 22. 4. 2019 ve 14, 14.30, v 15, 15.30 a v 16 hodin. Děti do 12 let vstupenku neplatí. Více informací ZDE.

Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze 2019

Vůbec největšími jarní trhy v České republice nabídnou lidovou zábavu i dobré jídlo a pití. Velikonoční trhy potrvají od 6. do 28. dubna 2019. Ozdobená bříza a jarní dekorace, folklor na pódiu, divadlo, pomlázky a vajíčka. Více než stovka stylových stánků, tematické fotokoutky, 3D dekorace, autentické ukázky tradičních zvyků a tradic, tematické dětské dílničky – prostě atmosféra, jak má být.

Knížecí Velikonoce na Křivoklátě 2019

Kromě tradičního jarmarku a celodenního programu na prvním nádvoří se o zábavu postarají folklorní soubory a kapela Klamovka, divadlo eMILLIon nebo písničky Gábiny a Katky. Nebude chybět kejklíř Vojta Vrtek nebo Křivoklátský flašinetář. V sobotu 20. 4. a v neděli 21. 4. 2019 ve 13 hodin přijede na hrad kníže Fürstenberg s chotí a dětmi (v podání zaměstnanců správy hradu). Máte také jedinečnou možnost přijet na hrad parním vlakem!

Vajíčkobraní 2019 – Velvary

Největší zemské vajíčkové slavnosti a poctivé řemeslné velikonoční trhy s dobovou poutí – s ručně poháněným dřevěným kolotočem, koutkem s beránky a ovečkami a jízdou kočárem s koňským spřežením doplní velikonoční dílny, výstava perníků a perníkaření, pohádka pro nejmenší, recesistická soutěž spřátelených měst o putovní kraslici a sbírka vajec pro Karlův most a pochod na Prahu. Máte-li chuť, proutěnou nůši, slušivý společenský oblek, dobré nohy a čas, můžete vyrazit s velvarskými vejci na pochod z Velvar do Prahy. Vajíčkobraní se koná za každého počasí od 9 do 18 hodin na náměstí Krále Vladislava ve Velvarech.

Velikonoce v hornickém domku

V hornickém domku v Havířské ulici čp. 105 v Hornickém muzeu Příbram bude zase mile živo. Návštěvníci se tu mohou seznámit s podobou velikonočních svátků v hornické domácnosti na počátku 20. století. Velikonoční atmosféru mohou vstřebávat všemi smysly. Vůně pečiva, lidové popěvky, tradiční výzdoba i um tvůrců lidových řemesel a samozřejmě možnost si vše vlastnoručně vyzkoušet – pletení pomlázek, zdobení perníčků, pečení jidášů, regionální zdobení vajíček nejrůznějšími technikami (vosk, vosková batika, vyškrabování, drátkování), řezbářské práce, zahrnující i tvorbu plastik horníků a hornických patronů, výrobu korálkových či textilních ozdob spojených s Velikonocemi nebo používání drátků, které vznikaly z kovů těžených ve zdejších dolech, a také přípravu a ochutnávku dobových pokrmů. Pro širokou veřejnost je domek otevřený 13. a 14. dubna a od 18. do 21. dubna 2019 od 10 do 17 hodin.

Velikonoce u paní Hermíny ve vile Stiassni

Na Velikonoční pondělí 22. dubna od 10 do 16 hodin přivítá brněnská funkcionalistická vila Stiassni, architektonický skvost ze 30. let minulého století, spousty dětských návštěvníků s jejich hravými rodiči. Už poněkolikáté tu budou hledat stovky vajíček stejně jako kdysi rodina Stiassných. Po celý den tu také můžete absolvovat komentovanou prohlídku vily, na kterou je ale lepší si předem udělat rezervaci.

Úštěcké Velikonoce 2019

19. dubna 2019 od 9 do 18 hodin se bude v Úštěku – na půl cesty mezi Litoměřicemi a Českou Lípou – konat už tradiční lidová oslava jara a křesťanských svátků. Kromě spousty folklorních souborů a pouličního divadla čeká návštěvníky velký dobový velikonoční jarmark, malování kraslic, obří slepice na chůdách s vejcem, pletení pomlázek i loutková scéna se soutěžemi pro děti.

Související články

Další články