Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Akce k 17. listopadu: Na těchto místech v Praze můžete slavit výročí sametové revoluce

Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
akce
V neděli 17. listopadu si připomínáme 30. výročí sametové revoluce. Lidé, kteří nechtějí tento den trávit na demonstracích, které se budou konat v jednotlivých městech po celé republice, ho mohou strávit hned na několika různých akcích, které se konají v Praze. Co všechno přesně metropole v tento den nabídne?

V neděli uběhne přesně 30 let od sametové revoluce. Mnozí občané Česka si tuto událost připomenou účastí na demonstracích, které se pod záštitou organizace Milion chvilek pro demokracii budou 17. listopadu konat po celé republice. Těm, kterým tento program nevyhovuje, Praha nabízí hned několik alternativ.

Albertov

Jako už tradičně se bude konat festival Studentský Albertov, jehož cílem je společně si připomenout událostí z listopadu roku 1939 a 1989 a uctít tak Den za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Událost je pořádána právě studenty a součástí celé akce je pietní akt. U příležitosti významného jubilea je letos součástí festivalu i rekonstrukce průvodu z roku 1989 z Albertova na Národní třídu.

Průvod Sametové posvícení

Satirický karnevalový průvod Sametové posvícení projde Prahou letos poosmé. Připomene 17. listopad také jako Mezinárodní den studentstva, které se právě v posledních letech nebojí ozvat. Studenti palčivá témata přetvářejí do vizuálně zajímavých, hravých a provokativních forem. Motto letošního ročníku zní ULÍTLY TI VČELE?! reflektující deziluzi z porevolučního vývoje i dnes tolik rezonující globální problémy.

Muzeum hlavního města Prahy

U příležitosti 30. výročí sametové revoluce bude vstup zdarma do Hlavní budovy muzea na Florenci, kde se zároveň bude od 16:00 konat komentovaná prohlídka výstavy Listopad 1989 v pražských ulicích a Praha 1989 – cesta ke svobodě.

Koncert pro budoucnost

Koncert organizovaný uskupením Festival svobody bude vyvrcholením akcí konaných právě v rámci festivalu. Na Václavském náměstí vystoupí skupiny a zpěváci jako Mig 21, Tata Bojs, Buty, Vypsaná fiXa, Aneta Langerová, Lenka Dusilová a další. Na pódiu promluví například Michael Žantovský, Tomáš Halík, Šimon Pánek, Martin Mejstřík, Hynek Čermák a William Luers.

Videomapping

Na budovu Národního muzea budou promítány záběry, které přítomným nabídnou průřez československými dějinami. Videomapping nese název Cesta ke svobodě a bude probíhat ve dvou časech – nejprve v 19:30 a poté ve 22:00.

Korzo národní

Pouliční slavnost Korzo Národní nabídne desítky koncertů, divadelní představení, autorská čtení, edukativní výstavy i program pro děti. Promluví i někdejší první dáma Dagmar Havlová, vystoupí například The Tap Tap, Katarzia, Jiří Stivín nebo velký pěvecký sbor Festa Academica. V rámci literárního programu se představí například Zdeněk Svěrák, Anna Geislerová či Michael Žantovský.Jednou ze scén bude Obývák Václava Havla na piazettě Národního divadla.

Mohlo by vás zajímat

Další články