Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Agrometal u diváků pohořel: Vyčítají mu hloupý scénář i nedostatek humoru

Agrometal a první reakce diváků: Lidé seriál tvrdě zkritizovali
Zdroj: se souhlasem TV Prima
+ Dalších 6 fotografií
reakce

Na českých obrazovkách si odbyl premiéru očekávaný a hvězdně obsazený seriál Agrometal z dílny TV Prima. Ačkoli tvůrci lákali na hvězdné obsazení a především velkou kadenci vtipů, srdce diváků si počin režiséra Karla Janáka po prvním díle nezískal. Lidé na sociálních sítích často kritizují scénář, o který se postaral Rudolf Hrušínský nejmladší, a bohužel podle mnohých nefunguje ani humor.  

Televize Prima odvysílala první díl dlouho očekávaného seriálu Agrometal. Dílo režiséra Karla Janáka z prostředí vesnice, plné tvrdé muziky a komických postaviček, lákalo na neotřelou zápletku i velkou kadenci humoru. Nadějně vypadalo i obsazení, diváci mohli vidět Patricii Pagáčovou, Lukáše Příkazkého, Kristýnu Leichtovou nebo Matouše Rumla a mnoho dalších známých jmen.

"Aby Lukyn zachránil své manželství, rozhodne se zúčastnit soutěže amatérských kapel, ve které vyhraje krásnou motorku. Až se mu to podaří, vyveze na motorce svou ženu a ta mu jistě všechno odpustí. Zkrátka dokonalý plán! Co na tom, že Lukyn žádnou kapelu nemá a že vlastně ani neumí na nic hrát.." uvádí TV Prima v popisu seriálu.

Tvrdá kritika

Jak dopadl první díl seriálu u přísného diváckého oka? Ne zrovna lichotivě. Svědčí o tom nejen šedá čísla na portálu ČSFD, ale i četné nespokojené reakce na sociálních sítích. "Tak jsem to viděl... Může mi někdo říct, kde se mám smát?" ptal se na Facebooku František. "Úplně stejné dojmy," odpověděla mu jedna z divaček. Právě nefunkční humor byl častým terčem kritiky.

"To je tragédie, dobře obsazeno, ale jinak demenťárna pro bezmozky. Škoda času," nebrala si servítky Alena. A nebyla sama, kdo volil drsnější kritiku. "Nedalo se ani dokoukat... Jak někdo může vůbec něco tak příšerného vytvořit?" ptala se další z uživatelek na Facebooku TV Prima.

Nevydařený scénář

Diváci často kritizovali především scénář, o který se postaral Rudolf Hrušínský nejmladší. "Prima předvedla, že umí natočit i dobré projekty, tady ale šlápla úplně vedle a je až k neuvěření, že si komerční televize může dovolit točit takové škváry. Mladého Hrušínského už jednou rodina uklidila do nějaké nadace, tak by to měla zopakovat. A hlavně je třeba mu sebrat všechno, čím by mohl tvořit další scénář (pastelky, počítač atd.)," napsala jedna z uživatelek na ČSFD.

Přesto se našli diváci, kteří seriál hodnotili i pozitivně, ačkoliv byli v menšině. "Je to o figurkách, kterých se najde několik v každé vesnici. Sice se ve škole moc dobře neučily, ale sranda s nimi je. Někdy větší, někdy slabší..." okomentoval na zmíněné platformě Horymír.

Související články

Další články