Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Agresor v pražském metru napadl 90letou seniorku: Policie prosí o pomoc s pátráním

Kriminalisté hledají muže, který pěstmi zaútočil na devadesátiletou ženu. Incident se odehrál ve středu odpoledne 6. ledna v soupravě metra ve stanici Prosek. Devadesátiletá seniorka, která špatně vidí a pohybuje se o holi, si chtěla v metru sednout na sedadlo. Na něm ale ležel muž a celé ho zabíral. Proto ho požádala, jestli by si mohl normálně sednout a udělat jí místo. Muž ale vstal a začal ji bít rukama do obličeje. Neznáte ho?

Ve středu odpoledne 6. ledna v soupravě metra ve stanici Prosek požádala devadesátiletá seniorka muže, který ležel na sedadlech a tím zabíral místo, zda by si nemohl sednout a jednu sedačku jí tím uvolnit. Agresor vstal a začal ji mlátit do obličeje.

„Napadené na pomoc přiskočili cestující a útočník ze soupravy vystoupil. Jeden z cestujících ho pak svedl na zem a chtěl ho zadržet do příjezdu policie. To by se mu zřejmě i podařilo, protože ho držel na zemi a evidentně měl nad ním převahu. Jenže v soupravě nechal položený batoh s doklady, o který nechtěl přijít, a když hrozilo, že by souprava odjela, tak ho pustil a zpátky do ní nastoupil," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Útočník si počkal na další soupravu a ve stanici ho zachytila bezpečnostní kamera. Policie nyní žádá o pomoc při pátrání. „Jestli někdo muže na záběrech poznává, ať se ozve na linku 158. Prosíme, ať se ozvou i svědci incidentu. Někteří si událost natáčeli na telefon, což by prověřování případu mohlo pomoci,“ uvedl Daněk.

Napadená žena

Seniorka, kterou muž napadl, potřebovala lékařskou pomoc. „Poškozená následně skončila v péči záchranářů kvůli zranění v obličeji. Také jí útokem byly poškozeny brýle, čímž vznikla škoda přes tři tisíce korun,“ doplnil Daněk.

Související články

Další články