Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Agresor bez roušky v metru skončil v poutech: Dodržujte nařízení a ušetříte si starosti, vzkazuje policie

+ Dalších 10 fotografií
Městská policie hlavního města Prahy zveřejnila video, které má sloužit jako výzva občanům, aby dodržovali mimořádná opatření a nařízení. Ve stanici metra Florenc si hlídka všimla muže, který neměl zakryté dýchací cesty. Ten neuposlechl ani opakovaných výzev a protože byl agresivní, museli strážníci použít donucovací prostředky. Přímo před zraky ostatních cestujících byl povalen na zem a následně v poutech odveden na služebnu.

„Žádáme veřejnost, aby dodržovala mimořádná opatření a nařízení. Ušetříte si zbytečné starosti a neohrozíte nikoho dalšího včetně nás,“ stojí u zveřejněného videa střetu strážníků s mužem bez roušky na stránkách Městské policie hlavního města Prahy.

Muž v prostorách stanice metra Florenc, který neměl zakryté dýchací cesty, nereagoval na výzvy strážníků k jejich zakrytí a odmítl prokázat svou totožnost. S hlídkou se dohadoval více než pět minut a neuposlechl ani po výstraze, jíž ho strážníci upozornili, že mohou použít donucovací prostředky.

Strážníci chtěli, aby si muž buď nasadil roušku, nebo opustil prostory metra. „Muž nereagoval, mával před hlídkou jízdenkou, a pak si sedl na lavičku mezi ostatní cestující, kteří se proti tomu silně ohrazovali,“ stojí na facebookových stránkách policie.

Muž skončil v poutech

Záběry jasně ukazují, že kvůli stupňující se agresivitě a neuposlechnutí výzev strážníků skončil muž v poutech. „V okamžiku, kdy začal stupňovat svoji agresivitu, nezbylo, než použít donucovacích prostředků v podobě hmatů a chvatů. Nakonec došlo také k přiložení pout. Poté, co se hlídka přesvědčila, zda muž není ozbrojen, byl předveden na místní oddělení Policie ČR. Přestupkovým jednáním dotyčného se bude následně zabývat správní orgán,“ dodali policisté.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy