Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Agresivních dětí přibývá: Poslanci jsou pro snížení věkové hranice trestní odpovědnosti na 14 let

souhlas poslanců
Za poslední roky přibývá veliké množství dětí, které se dopouštějí brutálních činů. Kvůli tomu se většina poslanců rozhodla dát zelenou pro snížení věkové hranice trestní odpovědnosti na 14 let. Návrh je podporován například SPD a ANO. Oproti tomu návrhu moc nefandí ODS, jak ukázal průzkum MF DNES.

Zločinů, za kterými stojí agresivní děti, v posledních letech přibývá. Ovšem za brutální zločiny většina z nich nedostane dostatečný trest. Případ se většinou uzavře tím, že je dětský pachatel vyslechnut kriminalisty a potom jde v klidu domů.

Pouze v mimořádných případech je agresivní dítě zavřeno do výchovného ústavu.MF DNES vytvořila průzkum, ve kterém se dotázala poslanců, zdali by hlasovali pro snížení věkové hranice trestní odpovědnosti. Odpovědělo 103 poslanců, z toho 60 z nich by bylo pro snížení věkové hranice trestní odpovědnosti.

Souhlas například vyjádřil i premiér Andrej Babiš. „Jsem pro snížení hranice trestní odpovědnosti na 14 let. V Německu, Rakousku a na Slovensku mají hranici trestní odpovědnosti shodně 14 let. Měli bychom ji mít stejnou jako okolní státy. Nejnižší v EU ji mají v Anglii deset a ve Skotsku dokonce osm let,“ odpověděl Babiš.

Mohlo by vás zajímat

Další články