Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Agresivní policista zfackoval cyklistu za jízdu po dálnici: Teď za to muž zákona musí platit

Agresivní policista zfackoval cyklistu za jízdu po dálnici: Teď za to muž zákona musí platit
Zdroj: youtube
pokuta
Už tomu bude téměř rok, co se Mahid Radimov (25) vydal na jízdním kole z Plzně do Prahy. Navigace ho navedla na dálnici, což je zakázané. Moc toho po dálnici neujel a u sjezdu na Ejpovice ho odstavili policisté. Krom toho, že Ázerbájdžánec dostal dvoutisícovou pokutu, navíc schytal od strážníka několik facek. To prý za to, že při vyřizování přestupku naschvál zdržoval. Nyní nad agresivním policistou soud vynesl rozsudek.

Loni v červenci se Mahid Radimov rozhodl vyrazit si na výlet na kole. Vyjížděl z Plzně a namířeno měl do Prahy. Jel podle navigace, která ho svedla na dálnici, ovšem to není v Česku povolené. Po pár kilometrech jeho jízda skončila, protože ho u sjezdu na Ejpovice zastavila policie.

Pětadvacetiletý muž vyfasoval dvoutisícovou pokutu a jeden ze strážníků ho navíc zfackoval. K agresivnímu činu ze strany policisty došlo údajně proto, že mladík při vyřizování přestupku schválně zdržoval. Incident trval zhruba minutu a byl zachycen kamerou v zadní části služebního vozu.

Rozsudek

Ve středu Okresní soud Plzeň-jih rozhodl, jaký trest bude uložen agresivnímu policistovi z dálničního oddělení ve Svojkovicích. Policista Karel Sojka (35) dostal za přečin zneužití pravomoci úřední osoby roční podmínku. Podle rozsudku musí navíc zaplatit Ázerbájdžánci nemajetkovou újmu za nepřiměřený zásah do osobních práv ve výši 20 tisíc korun.

Pro soud byl klíčovým důkazem záznam ze služebního vozidla. Rozsudek není pravomocný.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy