Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Agent s povolením zabíjet: Herec Daniel Craig získal stejnou hodnost jako James Bond

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
ocenění

Herec Daniel Craig získal v britském královském námořnictvu čestnou hodnost fregatního kapitána, jakou má ve filmové sérii o agentovi 007 i James Bond, kterého Craig hraje. Hodnost Craigovi udělil první lord admirality, admirál Tony Radakin u příležitosti premiéry nového dílu filmové série s názvem Není čas zemřít, který se do kin dostane příští týden.

"Je mi potěšením přivítat čestného fregatního kapitána Daniela Craiga v královském námořnictvu," uvedl první lord admirality, admirál Tony Radakin, když herci Danielu Craigovi udělil  čestnou hodnost fregatního kapitána, jakou má ve filmové sérii o agentovi 007 i James Bond. "Daniel Craig byl posledních 15 let dobře známý jako fregatní kapitán Bond, důstojník námořnictva, který se snaží během svých misí po celé planetě udržet Británii v bezpečí. Totéž dělá skutečné námořnictvo denně a používá k tomu stejné technologie a dovednosti jako sám Bond," dodal.

Filmaři při natáčení snímku Není čas zemřít, který je posledním, v němž se v roli Bonda Craig objeví, s námořnictvem spolupracovali. Na plátně se objeví například záběry torpédoborce Dragon.

Nová bondovka má celosvětovou premiéru 30. září, ačkoli do kin se měla dostat už před rokem a půl. Producenti ale uvedení několikrát odložili kvůli pandemii covidu-19.

Související články

Další články