Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Agent Bureš je zpět ve hře! Slováci zrušili rozhodnutí, že Babiš byl jako agent StB veden neoprávněně

Andrej Babiš a jeho manželka Monika.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 7 fotografií
Ústavní soud Slovenské republiky zrušil rozhodnutí, že Andrej Babiš byl jako agent StB veden neoprávněně. Podle Babiše je toto rozhodnutí dílem mafie, která nechce, aby vyhrál v Česku volby.

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš má před volbami nečekaný problém. Slovenský ústavní soud zrušil dřívější rozhodnutí soudů nižší instance, které shledaly, že Babiš je v archivech StB veden neoprávněně. Soud vrátil Babišův případ odvolacímu krajskému soudu v Bratislavě k novému projednání.

Archivní dokumenty tvrdí, že Babiš se v roce 1980 stal tzv. důvěrníkem StB a že ho o dva roky později ke spolupráci s tajnou policií coby agenta s krycím jménem Bureš získal nadporučík StB Július Šuman. Ten ale u slovenského okresního soudu prohlásil, že tato informace není pravdivá a že Babiš k StB naverbován nebyl.

„Máme archivní dokumenty a během celé kauzy více věříme archivům Ústavu paměti národa než svědeckým výpovědím bývalých příslušníků StB,“ řekl novinářům právní zástupce Ústavu paměti národa Pavol Poláček.

„To načasování samozřejmě není žádná náhoda, ale je připraveno tak, aby to pár dní před volbami mohli zneužívat mí tradiční nepřátelé v politickém boji. Jak je vidět, tak mafie, která zařídila moje stíhání v kauze Čapí hnízdo, má dlouhé prsty,“ uvedl Babiš pro novinky.cz.

Související články

Další články