Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Afroameričanka jako běloška Anna Boleynová! Lidé se ptají: Nepřehánějí to s tou rasovou rovností?

Afroameričanka jako běloška Anna Boleynová! Lidé se ptají: Nepřehánějí to s tou rasovou rovností?
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
čtenáři reagují

Třídílná série Anne Boleyn schytává kritiku ze všech stran. Slavnou britskou panovnici z 16. století totiž hraje černošská herečka Jodie Turner-Smith a i když si ji režisérka snímku nemůže vynachválit, ozývá se kritika ze všech stran. Po herci Laurenci Foxovi to seriál schytal i od čtenářů eXtra.cz

Redakce eXtra.cz na svém Facebooku zveřejnila článek, ve kterém je výpověď britského herce Laurence Foxe, známého třeba ze seriálu Vraždy v Oxfordu, který ostře kritizuje britskou televizní minisérii Anne Boleyn (2021). „Anna Boleynová byla heterosexuální bílá žena. Strčte si to za svůj diverzní klobouk. Agendou rozmanitosti je rasismus. Čistý a obyčejný,” napsal na Twitter.

Článek vzbudil velkou diskuzi i právě na redakčním Facebooku, kde lidé píší o tom, že jde o rasismus vůči bělochům. Tak nějak mi to nejde na rozum. Běloši nesmí dabovat animáky tmavý pleti, v jedný nejmenovaný soutěži se nesmí běloši barvit na barvu zpěváka s prokazatelně tmavou pletí, aby se jich to náhodou nedotklo, a nakonec bělošku jak poleno bude hrát herečka tmavé pleti. A to se smí? Nepřehánějí to s tou rasovou rovností?” zamýšlí se jeden čtenář.

A další říká: „Divím se herečce, že to vzala. Ale ona by si režisérka našla jinou černošku. Protože tady jde o to, že se z historické postavy udělá černá lesbička. Nemám nic proti ani jednomu, ale proč to takhle agresivně tlačit všude? Doufám, že v novém seriálu ze světa Pána prstenů budou obézní elfové a černí vysocí hobiti.

Vtipálci

Jsou ale i ti, co diskuzi zlehčují. Prý Miloš Forman točí Amadeus 2, bude ho hrát Eddie Murphy” nebo A nová Pipi Dlouhá punčocha bude mít místo culíků dredy...,” zní v komentářích pod článkem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy