Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Afghánec sestřičku na Bulovce neznásilnil. Žena ho nepochopila. Islám mu takový čin zakazuje, uvedla státní zástupkyně

Sabawoona D. podle soudu nikoho neznásilnil.
Zdroj: Facebook.com
Pražský městský soud rozhodl, že Afghánec jménem Sabawoona D. zdravotní sestru v Nemocnici Na Bulovce neznásilnil. Prý došlo jen ke komunikačnímu šumu.

Sabawoon D. je synem tlumočníka českých vojáků v Afghánistánu. Této afghánské rodině byl pobyt v Česku povolen do roku 2026. Sabawoon je členem českého kriketového týmu a pracuje v gastronomii. Nyní mu hrozilo až 5 let za to, že se v Nemocnici Na Bulovce údajně pokusil znásilnit jednapadesátiletou sestřičku.

Sabawoon do nemocnice přišel navštívit svého tříletého bratra. Zdravotní sestru údajně vylákal do pokoje. Afghánský mladík zdravotní sestru údajně chytl za zápěstí a táhl ji ke své posteli, kterou dostal přidělenu jako rodinný příslušník nezletilého. Druhou rukou si prý přes tepláky sahal na penis. Sestra mezitím začala křičet a bránit se. Mladík jí podle žalobkyně dvakrát přejel přes prsa. Poté se sestra vytrhla a utekla.

Pražský městský soud ale odmítl, že by se znásilnění stalo. Mladík a sestřička se prý nepochopili. Došlo prý ke komunikačnímu zádrhelu. Mladý muž prý chtěl jen ošetřit. Přitom se možná dotkl ňader zdravotní sestry. Ta pak nahlásila znásilnění.

„Mohlo dojít pouze k letmému přejetí prsou ze strany na stranu. Máme za to, že mohlo dojít i k nechtěnému dotknutí se jejích prsou, a to v té souvislosti, že obžalovaný mohl gestikulovat vůči poškozené, co ho trápí a co potřebuje,“ uvedla soudkyně.

„Tento letmý dotyk podle nás nebyl dotykem, který by směřoval k ukojení sexuálních potřeb,“ cituje slova soudkyně portál novinky.cz. Takové jednání není podle soudu trestným činem. Podle soudu nešlo o sexuální útok.

„Chybí mi motiv, aby se dopustil tak závažného jednání v rozporu s jeho morálkou, vírou a hodnotami,“ poukázala státní zástupkyně na to, že mladík vyznává islám.

Možná šlo jen o přestupek, protože Afghánec sestřičku chytal za ruku. Případný přestupek proti občanskému soužití nyní posoudí Úřad městské části Praha 8.

Související články

Další články