Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Advokátka Slámová, která zachránila dítě z rozpáleného auta: Otec se po mně natahoval

Zdroj: TV Nova
NEBEZPEČÍ
Jak eXtra.cz informovalo, známá pražská advokátka Klára Long Slámová (41) před pár dny zachránila plačící dítě ze zaparkovaného rozpáleného auta. Místo toho, aby jí otec prcka poděkoval, dočkala se nadávek. Dokonce prý i naznačoval, že jí chce ublížit.

O incidentu jsme již psali, právnička nám nyní poskytla podrobnější informace.

Záchrana

„Když si na to vzpomenu, je mi z toho zážitku stále špatně. Pořád si říkám, jestli by se ten otec skutečně brzy vrátil, když tvrdil, že si odběhl jen na chvíli. Notnou dobu jsem totiž čekala v autě a on stále nepřicházel zpátky, tak o tom pochybuji. A pořád si opakuju, co by se mohlo stát, kdyby to dítě neplakalo a já si ho nevšimla,“ řekla eXtra.cz sympatická bojovnice proti bezpráví Klára Long Slámová

Ta si pootevřeným okýnkem sáhla do prostoru vozu, a když zjistila, že je auto rozpálené, obrátila se na nedaleko stojící strážce pořádku. Za to se na ni snesla sprška nadávek.

Tatínek spustil nereprodukovatelný vodopád slov, které prokládal urážkami. Posílal mě někam, ať si hledím svého, dokonce na mě napřahoval. Policisté ho museli zklidňovat. Na to, jak i jim nadával, mě překvapilo, jak situaci řešili v klidu. Jak to s ním nakonec vyřešili, to ale netuším. Možná jen nějakou domluvou, i když ho legitimovali a chtěli předložit i doklady k dítěti, tak nevím. Tatínek byl ale opravdu velmi agresivní. Raději jsem si po tom incidentu přeparkovala auto, bála jsem se, co by mi mohl provést,“ popisuje Slámová.

Výheň

„S podobnými případy jsem se na vlastní kůži setkala již několikrát. Zatím to doteď bylo u psů. Všichni lidé se chovali bohužel stejně. Místo uznání chyby byli agresivní. Prý co je nám do toho, ať si hledíme svého, že vědí, co mají dělat, že jsou pryč jen na pár minut a podobně,“ diví se chování hříšníků.

„Policisté se i tomuto pánovi snažili vysvětlit, že dítě v rozpáleném autě nemůže nechat ani minutu. Byla tam velká výheň, auto stálo na prudkém slunci. Sama jsem si musela u sebe pouštět klimatizaci, jinak bych to v autě nedala. Nehledě na to, že to malé mohl někdo z vozu ukradnout. Tohle všechno prostě bylo špatně,“ dodala advokátka

Odborníci každé léto upozorňují rodiče na to, aby si dávali pozor. Stačí chvilka nepozornosti a tragédie může být na světě. Už po pouhých pěti minutách v uzavřeném autě dochází k přehřátí organismu Přichází bolest hlavy a začíná otékat obličejové svalstvo. Dítě začíná ztrácet vědomí. Po dvaceti minutách začíná mozek otékat a tlačí na lebku. Přestává fungovat centrální nervový systém. Dochází k ucpávání komůrek v mozku.

Související články

Další články