Petr Kramný po smrti manželky Moniky (†36) a dcery Klárky (†8) nadále zůstává v Egyptě. Jeho rodině nabídla advokátka Ilona Nohelová pomoc, protože ona sama si myslí, že je Petr nevinný.

Pro server TN.cz uvedla několik důvodů, proč si myslí, že Kramný svou rodinu nezavraždil.

  1. Pokud by vyšetřující policejní orgány proti němu měly nějaké důkazy svědčící o dvojnásobné vraždě, jistě by ho nenechaly na svobodě a byl by už ve vazbě.
  2. Není jasné, proč a jak by si s sebou předem na dovolenou do Egypta vzal nějaký jed – jak by tu látku vezl, aby si jí manželka nevšimla? Při cestách letadlem je omezená možnost velikosti a hmotnosti zavazadel, takže se většinou prostor v zavazadlech využívá beze zbytku. Jistě neměl vlastní zavazadlo, do kterého by jeho žena neměla přístup. Takže teorie, že si pan Kramný přivezl nějakou smrtící látku s sebou do Egypta, mi připadá zcela nesmyslná.
  3. Možnost, že by se svoji ženu a dceru rozhodl usmrtit raději v Egyptě než v ČR, je absurdní s ohledem na mediálně známou pověst vězeňských zařízení v Africe a Asii.
  4. Jak a kde by mohl sehnat jed v Egyptě? To by zřejmě předpokládalo nějaké jeho místní známosti nebo vazby – jak by se jinak běžný český turista dostal k nějakému prudkému jedu?
  5. Vzhledem k tomu, že rodina byla v hotelovém resortu, který několik posledních hodin vůbec neopustila, pak by se mohlo nabízet podezření, zda by za to nemohl být odpovědný třeba někdo z hotelového personálu. V hotelích mají jistě k dispozici spoustu čisticích a dezinfekčních prostředků, včetně deratizačních. Tady zase nastupuje otázka možnosti nešťastné náhody. Stalo se mi v celkem luxusním hotelu, že jsem se napila ze skleničky, která nebyla dobře vypláchnutá a zřejmě stála na podnosu, kam stékal mycí prostředek. To mi stačilo na popálení úst.