Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Advokát radí Agátě kvůli Soukupovi: Styk dcery s otcem, co na vás volá policii, se dá omezit

Advokát radí Agátě Hanychové: Styk dcery s otcem, co na vás volá policii, se dá omezit
Zdroj: Profimedia/Renata Bušková/Pavel Dvořák/koláž eXtra
+ Dalších 19 fotografií
PRÁVO

Jaromír Soukup (54) vytáhl ve své nelítostné válce s Agátou Hanychovou (38) težký kalibr: do sporu se ženou, která mu v srpnu 2023 dala kopačky, zatáhl policii. Podle vyjádření renomovaného advokáta Jakuba Drábka pro eXtra.cz má ale matka ve sporu o péči o dceru díky tomu vůči otci slušně nabito.

Advokát: Agáto Hanychová, návod, jak na Jaromíra Soukupa

Podnikatel Jaromír Soukup začal dělat dusno před pár dny, když se dozvěděl, že influencerka Agáta Hanychová odletěla na čtyři dny do Paříže, zatímco jejich malou Rozárku nechala v péči chůvy. Zavolal policii, čímž svou ex rozzuřil.

Znalec práva jí nyní radí, jak situace využít ve svůj prospěch.

„Pokud by byla paní Hanychová mou klientkou, rozhodně bych jí doporučil otevřít znovu soudní řízení ohledně svěření péče o dceru a žádal omezení styku otce. Nepřijde mi úplně standardní, někdo by řekl normální, tahat do toho policii v momentě, pokud rodič nemá jistotu, že se dítěti skutečně děje něco závažného. Neznám podrobnosti, ale za určitých okolností by se dalo zvažovat podat trestní oznámení kvůli podezření z křivého obvinění,“ sdělil eXtra.cz zkušený pražský advokát Mgr. Jakub Drábek.

„A pokud takový člověk bude mít víc podobných přešlapů v boji o dítě, může se mu to vše vrátit jako bumerang,“ pokračoval.


Jednorázovka je OK, Soukupovi to jako argument nepomůže

Jaromír Soukup už dal najevo, jak bude chtít omezit Agátě styk, když si dovolí v době péče o dceru odletět do zahraničí.

Jenže podle znalce paragrafů a řady rodinných sporů jednala Hanychová zcela v souladu se zákony.

„Jestli matka jednorázově odjela v době péče o dceru na čtyři dny pryč, přičemž řádně zajistila péči o ni, tak je to naprosto v pořádku. Upřímně řečeno: péči o malou holčičku obvykle zajistí mnohem lépe profesionální chůva než my tatínci. Tudíž mi přijde, že jednala v nejlepším zájmu nezletilé a zařídila to nejlépe, jak to zařídit mohla,“ dumá dál Drábek.

Tvrzení Jaromíra Soukupa, jak se o dceru mohl postarat lépe, moc nechápe.

„Takto malé dítě podle mých zkušeností především a co nejvíc potřebuje matku, otce podle mého soukromého názoru příliš ne. Prakticky vůbec ne. Na to přijde doba později. Jestli je matka po zkušenostech s otcem přesvědčená, že by nezletilé nemohl poskytnout zdaleka tak plnohodnotnou a komplexní péči jako profesionální chůva, tak nejspíš není o čem mluvit,“ pokračoval dál s tím, že jestliže i otec v době péče o dceru využívá hlídání jinými osobami, přijde mu jako poslední osoba na světě, která by si měla na co stěžovat.


Spravedlnost neexistuje

Soukup s Agátou bojuje už půl roku a otázkou je, kdo nakonec uspěje.

„Spravedlnost v rámci rodinného práva se v ČR občas hledá velice obtížně. Ne každý je tu skutečný odborník na tuto problematiku, a to ani u specializovaných soudů, a bohužel ne každý upřednostňuje zájmy dětí, o které by jednoznačně mělo jít nejvíc,“ soudí odborník.

Nedávný rozhovor s Agátou Hanychovou:


„Problém je i u OSPOD (sociálek), měly by víc chodit do rodin a skutečně se starat o děti, které mají zastupovat. Nemá smysl tu mít teroristické organizace jako ve Skandinávii, ale orgány péče o děti by jednoznačně mohly fungovat lépe,“ dodal pro eXtra.cz nekompromisně advokát Mgr. Jakub Drábek.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy