Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Advokát Felixe Slováčka: Dáda Patrasová by se mohla dostat do vážných potíží

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 15 fotografií
boj
Nedávno médii probublala aférka mezi Felixem Slováčkem (76) a jeho stále manželkou Dádou Patrasovou (63). Saxofonista otevřeně řekl, že by ji chtěl zbavit svéprávnosti a poslat na léčení z alkoholismu, načež bývalá královna dětských srdcí reagovala slovy, že on sám má mít začínající demenci. V tom okamžiku Slováček couvl a přestal se snažit. Jenže podle nejnovějších zpráv to vypadá, že k tomu měl dosud neznámý a velmi vážný důvod: existují náznaky, že by manželku, která je v podmínce, mohl dostat nechtěně do basy!

K exkluzivnímu vyjádření právníka, s kterým Felix Slováček (76) celou situaci probíral, jsme se dostali čirou náhodou, když jsme zavolali Jiřímu Krampolovi, s nímž Felix manželčiny potíže probíral. Hned nám takzvaně „na ucho“ předal přítele advokáta, kterého hudebníkovi přenechal.

Ten mu vysvětlil, že samotný proces omezení svéprávnosti je velmi složitý a občas je téměř nemožné dospět ke zdárnému konci.

Hrozba vězení

„V tomto duchu jsem hovořil i s panem Slováčkem. Co si budeme vykládat: v případném návrhu na částečné zbavení svéprávnosti by musely být argumenty, které by jí (Dádě Patrasové – pozn. red.) v současné době s ohledem na minulost nijak nepomohly. A já ten rozsudek, který byl vydán vůči Dádě, znám. Je to ve fázi podmíněného odložení. Jakékoli žaloby, byť občanského charakteru, by věci nepomohly, jestli mi dobře rozumíte. Tak jsem panu Slováčkovi naznačil, aby to zvážil,“ řekl eXtra.cz advokát v narážce na podmínku, kterou Patrasová dostala za řízení a nehodu v opilosti.

Z jeho vyjádření vyplývá, že kdyby (samozřejmě čistě teoreticky) snad zpěvačka a herečka v nezřízeném životním stylu pokračovala, mohla by kvůli probírání svého života tvrdě narazit, třeba i kvůli porušení podmínky. Je možné, že by snad dál řídila pod vlivem alkoholu? Nebo je to jen nedorozumění? A hrozil by pak ženě, která z manžela udělala pacienta se začínající demencí, rovnou kriminál?

Hanka je jiná

Advokát se má se Slováčkem, který mezitím ohlásil, že už své ženě podávat pomocnou ruku nechce, potkat znovu koncem srpna. „Zatím nemáme uzavřenou ani žádnou smlouvu o zastupování. Neformálně jsem mu jen vyjádřil svůj právní názor. Celá ta věc není jednoduchá a rozhodně to nejde srovnávat s případem paní Hanky Krampolové, která má jinou osobnost, než jakou má paní Dáda. A rád bych zdůraznil, že není pravda, co se objevilo v médiích, že pan Krampol to má vyřešené. To zdaleka ne (soudy rozhodují dlouho – pozn. red.). Pan Slováček se také neradil s žádným soudcem, jak jsem někde četl. A pan Krampol rozhodně není žádným iniciátorem omezování svéprávnosti Dády. Tak to vůbec není,“ uzavřel znalec práva.

Jak se celá situace s Dádou Patrasovou bude vyvíjet, to se dozvíme až časem. Mezitím už reagovala dcera obou Anička Slováčková, která se musela naučit žít mezi dvěma znesvářenými rodiči.

Související články

Další články