Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Adventní výzva Nikol Leitgeb: Pro nemocnou Majdalenku vybrala skoro 2 miliony

Syn Nikol Leitgeb přestal dýchat.
Zdroj: Profimedia
inspirace

Herečka a hvězda show 3v1 Nikol Leitgeb (35) využívá své sociální sítě i ke konání dobrých skutků. Každou adventní neděli vytvoří jednu sbírku pro lidi, kterým mohou vybrané peníze ulehčit život. První adventní neděli uspořádala sbírku pro Majdalenku, která bojuje s vrozenou diagnózou SMA II. typu, při níž dochází k ubývání svalstva, postupné schopnosti se pohybovat a potřebuje tak bezbariérové bydlení. Za třináct hodin se Nikol podařilo vybrat neuvěřitelnou částku peněz. 

Nikol Leitgeb je influencerka se srdcem na správném místě. Na rozdíl od mnohých známých tváří své sociální sítě a vliv nevyužívá jako reklamní leták, ale jako prostředek pro konání dobročinných skutků.

Bezbariérové bydlení pro Majdalenku

Nikol na svém Instagramu oznámila, že každou adventní neděli uspořádá jednu sbírku pro dobrou věc. První adventní neděli vyzvala své fanoušky, aby pomohli přispět malé Majdalence na bezbariérové bydlení. Dívence byla diagnostikována spinální svalová atrofie II. typu, při níž dochází k postupnému ubývání svalstva, a tedy schopnosti se pohybovat.

"Peníze by ráda maminka použila na koupi bezbariérového bytu, abych se mohla svobodně pohybovat i doma. Pokud by se nepodařila vybrat cílová částka a nebo se naopak podaří vybrat více, použijeme prostředky na rehabilitační pobyty a kompenzační pomůcky," stojí na stránkách Donio.cz, kde je také popsaný příběh Majdalenky, který zaujal i Nikol Leitgeb, které se podařilo vybrat během pár hodin ohromnou částku peněz, jež Majdalence a její rodině ulehčí život.

"Je to tam! Během třinácti hodin jsme posbírali přes půl druhýho milionu a tuším, že část plateb teprve dorazí zítra. Děkuju. Neuvěřitelný. Majdalenko, tady máš od nás všech předčasnýho ježíška. Ať se ti hezky bydlí," napsala Nikol na svých sociálních sítích. Částka se nakonec vyšplhala téměř na 2 miliony!


Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy