Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Adventní věnce slavných: Mareš dostal kartáč, Schillerová potěšila milým přáním

Adventní věnce známých osobností.
Zdroj: se souhlasem Alena Schillerová / Leoš Mareš / koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
advent

Letošní první adventní neděle vyšla na 28. listopadu, kdy byla zapálena první svíčka, jež představuje naději a očekávání. Podívejte se, jaký adventní věnec letos zdobí domácnosti známých tváří. Leoš Mareš byl napomenut, Lucie Borhyová zapalovala svíci na několika místech, Alena Schillerová poslala svým fanouškům milé přání a Zorka Hejdová vsadila na originalitu.

První adventní neděle letos vyšla stejně jako minulý rok na poslední listopadový víkend. Tradičním symbolem adventní neděle je věnec, na kterém jsou čtyři svíce. V historii se jich ovšem zapalovalo pět. Ta poslední, bílá svíce byla zasvěcena Kristu a zapalovala se na Štědrý den.

Postupem času se tedy od této tradice upustilo a zapalují se svíce čtyři. 1. svíčka nese jméno Naděje, 2. svíčka Mír, 3. svíčka Přátelství a 4. svíčka Láska. Samotný kruhový věnec měl představovat jednotu a věčný život. Podle starších tradic měl také odhánět zlé duchy a zajistit požehnání.

Leoše Mareše okřikli za zapálení špatné svíce

Tuhle tradici si nenechala ujít ani spousta známých osobností. Někdo vsadil na tradiční věnce, jiní se rozhodli tradici zmodernizovat.

Moderátor Leoš Mareš se rozhodl zapálení první svíce sdílet se svými fanoušky, kteří se na něj však vrhli. "Zase jsem to zapálil špatně. Prosím vás, hlavně to zapalujte správně," svěřil se Leoš s tím, že ho na chybu upozornili jeho sledující. "Celé Vánoce jsi zkazil, bohužel, my už máme po Vánocích," dodala s úsměvem Monika Marešová.

Svým adventním věncem se na svém instagramovém profilu pochlubila také ministryně financí v demisi Alena Schillerová a dosluhující ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Obě popřály svým fanouškům krásnou první adventní neděli.

V galerii se podívejte na věnce dalších známých tváří.

Související články

Další články