Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Adrianě Krnáčové se smůla lepí na paty: Řecká mise se nekoná

+ Další fotografie
Politika
Možná už se viděla jako velvyslankyně v Řecku, ale přišla důrazná "stopka"! Někdejší pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) na ambasádu do Řecka nepojede. Rozhodl o tom ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Místo někdejší primátorky do Atén zamíří ředitel odboru států severní a východní Evropy Jakub Karfík.

Osud Krnáčové je jako na houpačce… Vláda v pondělí odsouhlasila, že místo Krnáčové se velvyslancem v Řecku stane diplomat Karfík. Důvodem je, že Petříček si nedokázal Krnáčovou na místě velvyslankyně představit.

„Ministr měl s Krnáčovou jako velvyslankyní problém, proto ji vládě nenavrhl,“ měl podle webu Novinky.cz sdělit zdroj blízký Černínskému paláci, který si nepřál být jmenován.

Ředitelka tiskového odboru ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová odmítla sdělit další obsazení ambasád. „Mohu potvrdit, že ministerstvo zahraničních věcí předložilo v pondělí na vládu tento materiál a kabinet ho v navrhovaném znění schválil," pouze uvedla.

K věci se prostřednictví SMS zprávy vyjádřil i Andrej Babiš s tím, že jmenování Krnáčové nebylo nikdy na stole. „Byla to jen vaše spekulace. Velvyslance vybírá ministerstvo zahraničních věcí a vybráni byli kariérní diplomaté,“ uvedl premiér a pokračoval o tom, že je nesmysl, že by ANO dávalo politické trafiky. Právě když se začalo spekulovat o Krnáčové jako o velvyslankyni, ANO čelilo kritice opozice za to, že rozdává zlaté padáky.

Paradoxem na celé věci je skutečnost, že v květnu Babiš uvedl, že by Krnáčová do diplomacie chtěla. „Jsou takové úvahy a je pravda, že projevila zájem,” nechal se tehdy slyšet.

Krnáčová dostala stopku zřejmě kvůli svému ostrému jazýčku. V pozici primátorky v roce 2015 Krnáčová prohlásila, že projekt na tunel Blanka dělal „asi nějaký debil”.

Mohlo by vás zajímat

Další články