Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Adriana Krnáčová ukázala, jak na pravou slovenskou kapustnicu: Na Nový rok se bude hodit

Adriana Krnáčová čelila ostré kritice.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
recept

Na novoroční stůl patří tradičně zelňačka, na Slovensku kapustnica. Bývalá primátorka Adriana Krnáčová ve svém videu na sociální síti LinkedIn ukázala svůj domácí recept. Podle počtu ingrediencí nejde o nic složitého.

Kapustnica patří mezi tradiční slovenská jídla. Vaří se často v období kolem Vánoc nebo na Nový rok. Na LinkedInu ji pro své fanoušky uvařila bývalá primátorka Adriana Krnáčová, která sama ze Slovenska pochází.

Kapustnica se hodí, když už nemůžete dál

"Já vám dávám tento recept jako dárek. Je to klasická kapustnica ze Slovenska. Neplést s českou zelňačkou. Většinou se jí, když už nemůžete dál. Je to takový čistič," uvádí Krnáčová na videu, načež začne postupně přidávat do polévky ingredience. Mezi ty její patří uzené maso, kysané zelí, houby, bobkový list, sušené švestky, klobáska a jablíčko.

Krnáčová si před nedávnem prošla těžkým obdobím, kdy bojovala s rakovinou. O tom, jak ji nemoc změnila, píše v nové knize nazvané 21 dní, kterou v červenci slavnostně pokřtila.

"21 dní je takové období, kdy můžete udělat spoustu věcí pro sebe. Například nastavit si hlavu na úspěšné zvládání těch těžkých situací, které nás čekají, a je to na vás, do jaké míry se ta situace vyvine. Máte všechno k ruce, aby se to vyvinulo pozitivně a abyste byli úspěšní," vysvětlila tehdy Krnáčová pro eXtra.cz.

"Je to v podstatě neurověda, která říká, že když 21 dní budete dělat některé postupy, které zmiňuji v knížce, tak můžete změnit to, co máte zakořeněné v hlavě," pokračovala bývalá primátorka s tím, že ji v překonání obtížného období velmi pomohli její přátelé. "Ti lidé mě nenechali padnout a motivovali mě, abych překonávala ty těžkosti."

Rozjela nový projekt na oživení lokální ekonomiky

V současnosti Krnáčová pracuje na projektu Corrency, což je systém na oživení lokální ekonomiky, který má za sebou spolupráce se třemi různými obcemi nebo městskými částmi. Postupně byl systém otestován ve městě Kyjov, následně v městské části Praha 1 a Praha 18. Celková výše podpory od samospráv k malým podnikatelům a živnostníkům dosáhla 4,5 milionu korun. Do projektu se zapojilo přes 4 tisíce občanů, kteří provedli více než 10 tisíc transakcí s 213 obchodníky.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy