Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Adriana Krnáčová se smířila se smrtí: Partner její léčbu neustál, zůstala sama se 3 dětmi

Adriana Krnáčová v pořadu 13. komnata.
Zdroj: Se souhlasem České televize
13. komnata

Bývalá primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová (61) onemocněla rakovinou prsu a prošla obtížnou léčbou. Krnáčová to neměla lehké ani v partnerském životě, manžela a otce svých tří dětí před léty opustila, těžký boj se zákeřnou nemocí pak neustál její tehdejší partner. O nejnáročnějších životních chvílích Krnáčová vyprávěla v novém dílu pořadu 13. komnata na ČT. 

Adriana Krnáčová byla primátorkou Prahy v letech 2014 a 2018, v čele hlavního města stála jako první žena v historii. Když svou funkci opouštěla, onemocněla rakovinou prsu, která změnila její život od základů. Důvodem onemocnění je podle jejích slov vyčerpání z politiky a častý stres, který náročná pracovní pozice obnášela.

Po diagnostice onkologického onemocnění podstoupila operaci a chemoterapii. Léčba naštěstí zafungovala a Krnáčová rakovinu nakonec dokázala porazit. V době léčení ji navíc opustil partner, který to zkrátka neustál. "Chemoterapií bylo tehdy od dubna do října velmi mnoho. Samozřejmě mi docházelo, že mohu umřít," svěřila se bývalá primátorka Prahy v pořadu 13. komnata se slovy, že se bez prsu cítila nějakou dobu méněcenná.

"Pak jsem si ale řekla, že žijeme ve 21. století a s pomocí plastiky jsou dnes lékaři schopni dělat divy. To, že budu dočasně nosit silikonovou protézu, je ten nejmenší problém."

Partner náročnou léčbu neustál

Ani v partnerském životě to neměla Krnáčová jednoduché. Exmanžela, se kterým má tři dnes už dospělé děti, byla nucena opustit před lety. Na manželství přesto vzpomíná v dobrém.

"Manžel pracoval i u filmu, začal často trávit večery s natáčecím štábem a s alkoholem. Stále popíral, že je alkoholik, ale nakonec to bylo dost špatné. Nikdy sice nebyl agresivní, ale už se to pak zkrátka v jednu chvíli nedalo ustát. Jednoho dne jsem se vzbudila a řekla jsem si, že musím odejít. Jednoduché to rozhodně nebylo, pro samotnou ženskou se třemi dětmi. Bylo jim deset, jedenáct a čtyři roky," vysvětluje Adriana.

Onkologické onemocnění jí pak velmi změnilo pohled na život, ale také na smrt. Zároveň přiznala, že její tehdejší partner náročnou léčbu neustál a opustil ji. „Chemoterapií bylo tehdy od dubna do října nesčetně mnoho. Samozřejmě mi docházelo, že mohu umřít,“ přiznává.

"Výhoda rakoviny je ta, že pokud ji zvládnete, nemáte už pak z ničeho strach. Ani ze smrti. Člověk se srovná s tím, že jednoho dne nastane situace, kdy bude muset jeho tělesná schránka odejít," dodává Krnáčová se slovy, že se do politiky už neplánuje vracet. Píše knihy, ve kterých se se čtenáři dělí o své životní zkušenosti, a také založila poradenskou společnost.

13. komnata Adriany Krnáčové se bude vysílat dnes na ČT 1 od 21:30

Simona Stašová o svých budoucích snachách: Jsme kamarádky, ale k Jiřině chovají respekt

Související články

Další články

Nejnovější kauzy